U profesionálního fotbalu zůstat nechci – nemám na to žaludek, přiznal Skácel

U profesionálního fotbalu zůstat nechci – nemám na to žaludek, přiznal Skácel

Ačkoliv by se mohl osmatřicetiletý defenzivní veterán s pestrou klubovou minulostí Rudolf Skácel znovu podívat do české nejvyšší soutěže, kam pomohl Příbrami, momentálně to spíš vypadá na definitivní konec profesionální kariéry.

"Já už končím tři roky. Několikrát jsem říkal, že je to definitivní, ale vždycky jsem se nechal přemluvit nebo jsem chtěl končit líp. A teď? Kariéru jsem začal postupem s Hradcem do ligy, tak teď by bylo pěkné to stejně i zakončit. Dostal jsem nabídku pokračovat, vzal jsem si chvíli na rozmyšlenou... Ale možná už je čas," ozřejmil na stránkách idnes.cz svěřenec trenéra Josefa Csaplára.

Podle čeho se hodlá rozhodnout? "Rodina je nejdůležitější. Kariéru jsem si prodloužil, protože se nám narodila dvojčátka a rozhodli jsme se zůstat v Česku. Teď zvažujeme, co bude dál – jestli žít tady, nebo jinde. Chci udělat to nejlepší pro rodinu, s manželkou se o tom pobavíme někde u vody na dovolené a pak se rozhodnu. Žena by chtěla, abych byl víc k ruce. Diví se, co ještě na stará kolena blbnu, proč toho ještě nemám dost. Ale jsme spolu deset let a vždycky mě podporovala. Takže ať udělám cokoli, podpoří mě znovu," pokračoval trutnovský rodák, jehož zavedl fotbalový život i do Olympique Marseille, Panathinaikosu Atény, Herthy Berlín, Hearts či Southamptonu.

Byť to nyní vypadá na konec, šance na pokračování u Litavky stále ještě žije a to i přes pokročilý fotbalový věk. "Rodiče jsou oba sportovci, hráli dlouho na vysoké úrovni. Geny mám asi dobré, navíc jsem neměl během kariéry žádné vážné zranění, pořád jsem dřel a fotbal mě bavil. Recept na nesmrtelnost neexistuje, ale já říkám, že musíte mít hlavně chuť něco obětovat. Spíš to pořád vidím na konec, ale chci si počkat, až mě nebude všechno bolet. Teď dohrávám plný šrámů, jsem unavený, ale šťastný, co se nám podařilo. Velkou zásluhu má trenér Csaplár, který dal tým dohromady a po špatném začátku jsme urvali postup. Mladí si možná ani neuvědomují, co dokázali. Parta je v Příbrami výborná, díky ní zůstávám mladý a užívám si to každý den," doplnil na idnes.cz bývalý hráč Slavie, jehož budoucnost zavane mimo fotbalové dění. "Chci být dobrý rodič, dobře připravit dvojčátka na život. A co budu dělat? Všechno mám naplánované a už se na to i těším. Nechci být konkrétní, jen řeknu, že u profesionálního fotbalu zůstat nechci – nemám na to žaludek. Fotbal rád hraju, užívám si to, ale bafuňář nebo trenér být nechci. Ani se nedívám v televizi. Baví mě to jen na hřišti a všechno se musí dělat na sto procent. To bych jako funkcionář nedokázal," zakončil někdejší český reprezentant.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.