Osud Vítkovic zpečetila prohra v Ústí, Opava a Příbram se vrací mezi elitu

Osud Vítkovic zpečetila prohra v Ústí, Opava a Příbram se vrací mezi elitu

Poslední herní kolo má za sebou i druhá nejvyšší česká soutěž, v níž už zbývalo jen vyladit nějaké ty designové upravy a hlavně vyřešit situaci okolo druhého sestupujícího celku. Los černého Petra si v boji na dálku nakonec vytáhly Vítkovice, které potřebovaly k udržení značnou dávku štěstí. To ovšem nakonec vůbec nepřišlo. 

Fotbalisté Vítkovic měli před posledním kolem FNL o tři body méně než Mas Táborsko, a proto k udržení potřebovali, aby jejich soupeř v tabulce prohrál s Hradcem, což se nakonec také stalo, ovšem sami rovněž potřebovali vyhrát na hřišti Ústí. Jejich cesta pro výhru se ale nakonec změnila v hořkou porážku, která znamená společně s Frýdkem-Místkem sestup do nižší soutěže. 

Radost na tváři mohou mít alespoň hráči Opavy s Příbramí, kteří se vracejí zpět mezi českou fotbalovou smetánku. Pro Opavu je to vůbec velký comeback, jelikož na postup musela čekat dlouhých třináct let. O to více ale nyní budou hlasitější oslavy. 

Dobrou sezonu zakončily i Pardubice. Ty se s domácími příznivci rozloučily výhrou 2:0 nad Olympií Praha a celkově skončily na pěkném třetím místě. Půjde-li to takto dále, můžeme se i další sezonu těšit na nečekaný boj o postup. 

O další „překvapení“ se postarali fotbalisté Ústí, kteří dnes potvrdili skvělou formu na konci ročníku, i když ještě před pár týdny se obávali o své holé životy. Arma se poměrně dlouho pohybovala nad sestupovou propastí a prakticky až v samotném závěru sezony se kousla a vybojovala udržení. To přišlo v podobě pěti výher za sebou. 

FNL - 30. kolo:

Mas Táborsko - Hradec Králové 0:2 (45. Pázler, 72. Vlkanova)
Opava - Frýdek-Místek 7:0 (4. vl. Biolek, 23. a 53. Kuzmanovič, 29. Puškáč, 38. Janetzký, 60. a 81. Smola)
Pardubice - Olympia Praha 2:0 (59. Jeřábek, 79. Petráň)
Sokolov - Vlašim 2:0 (25. Kosak, 90+3 Silný)
Třinec - Varnsdorf 2:2 (63. Bedecs, 73. Dedič - 20. Klobása, 77. Ondráček)
Ústí nad Labem - Vítkovice 4:0 (9. Richter, 34. z pen. Pilík, 59. Pokorný, 79. Jakubov)
Znojmo - Příbram 2:0 (18. Pecháček, 56. z pen. Šamánek)
Žižkov - České Budějovice 1:2 (62. Musa - 17. Havel, 26. Sukisa)

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.