Černý už je mimo 7 měsíců: Bylo pro mě těžké se na Ajax jen dívat a musel jsem přestat

Černý už je mimo 7 měsíců: Bylo pro mě těžké se na Ajax jen dívat a musel jsem přestat

Expříbramský Václav Černý je kvůli kolenu mimo hru již od října. V létě se však má zapojit do přípravy Ajaxu a v Amsterdamu panuje předpoklad, že by mohl stihnout úvod nového soutěžního ročníku 2018/2019.

"První dvě fáze už mám za sebou, teď mě čeká ta poslední, která je fyzicky nejtěžší. Psychicky těžkou fází už jsem si prošel," uvedl dvacetiletý mladík, který nehraje již sedm měsíců...

"Fotbal mi chybí neuvěřitelným způsobem. Ani neumím popsat, jak moc je to nepříjemné. Už se opravdu nemohu dočkat návratu. Ze začátku jsem se chodil alespoň koukat na Ajax, ale pak pro mě bylo těžké se na to jen dívat a musel jsem přestat," přiznal český reprezentant do jednadvaceti let.

I kvůli tomu odjel na tři měsíce do belgických Antverp, kde pokračoval v rehabilitaci. "Byl jsem v neuvěřitelně dobrých rukou. Byl jsem čtvrt roku v Antverpách u jednoho trenéra, který se o mě denně staral. Moc mi pomohl. Třicetkrát do roka má u sebe sportovce s podobným zraněním a ví, co dělá. Nejdůležitější je to neuspěchat a dělat vše postupně," doplnil ofenzivně laděný borec.

V úterý se musí hlásit v Amsterdam Areně, kde ho bude čekat příprava s kondičním koučem. "Koleno už nebolí a necítím ho. Jen po větší zátěži to trochu druhý den cítím, ale to je jen o tom, že si koleno zas musí zvyknout na zátěž, a bude to dobré. Teď chci dokázat, že jsem se stal ve všem silnější, než jsem byl. Hodně jsem si z toho odnesl. Nechci to hlavně uspěchat, chci se dobře připravit, abych novou sezonu začal v plné síle," uzavřel Černý.

Podle jeho otce a mládežnického trenéra rozhodnou příští tři týdny o tom, zda se k Ajaxu připojí už na startu přípravy, nebo jestli bude pokračovat v úlevách a individuálním programu. Zpět by prý mohl být za měsíc, případně šest týdnů.