Jak to nakonec bude? Ronaldo by měl zůstat, ovšem Bale je v hledáčku jednoho evropského giganta

Jak to nakonec bude? Ronaldo by měl zůstat, ovšem Bale je v hledáčku jednoho evropského giganta

Málokdo z nás by si uměl představit Real Madrid bez Cristiana Ronalda, jenž se nedávno nechal slyšet, že již brzy prozradí plány, které přinese jeho budoucnost. Těmito slovy zároveň děkoval klubu za úžasné roky a nechal si dvířka volná k přestupu. Zatímco většina z nás to mohla pochopit jinak, než to on sám myslel, slova Garetha Balea již tak zcestná nebyla. Původně nástupce hvězdného Ronalda nejenomže uvažuje o odchodu, dokonce je o jeho služby velký zájem.

Není tomu tak dávno, co se osmadvacetiletý křídelník, jehož Real přivedl před pěti lety do Madridu za rekordních 100 milionů eur, stal hrdinou finálového duelu Ligy mistrů s Liverpoolem, v němž střelil dvě důležité branky, které znamenaly třetí po sobě jdoucí triumf Bílého baletu v této soutěži. Nyní ovšem nastává pomalu čas, kdy on sám bude muset řešit svoji budoucnost. Ta by ho ale neměla zavést na Britské ostrovy, jak se mnozí z nás domnívají, nýbrž do podhůří Alp, kde na něj čeká místečko v základní sestavě od nového kouče Bayernu Mnichov.

„Ve fotbale nikdy nemůžete říct nikdy,“ přiznává Bale svou touhu po změně. „Bayern má fantastické mužstvo, co každý rok patří k jedněm z nejvíce úspěšných týmů v Evropě. Být spojován s přestupem do takového velkého klubu je čest pro každého hráče,“ uvedl. „V současné době jsem ale stále hráčem Realu, takže uvidíme, co přinese budoucnost,“ doplnil křídelník z Walesu, jenž si už v minulosti několikrát stěžovat na nízké herní zatížení.

Vedení Bayernu se společně po boku již svého nového lodivoda týmu Nika Kovače pokusí omladit útočné řady, v nichž dlouholeté opory Franck Ribéry i Arjen Robben již mají svá léta. Real by ovšem svou křídelní oporu nepustil lacino, o čemž svědčí i zprávy ze Španělska. Podle nich bude zájemce o Baleovy služby nucen zaplatit minimálně stejnou cenu, za kterou ho kdysi podepsal on sám. S případnými bonusy by se tato částka na současném trhu mohla vyhoupnout až na 150 milionů euro.