Melichárek a Pavlík v Brně zůstávají i po pádu. Kteří 4 hráči z klubu mizí?

Melichárek a Pavlík v Brně zůstávají i po pádu. Kteří 4 hráči z klubu mizí?

Dvaačtyřicetiletý funkcionář Tomáš Požár opustil Spartu a ačkoliv byl spojován také s příchodem do struktur Slovanu Liberec, nakonec bude pracovat jakožto sportovní manažer v čerstvě druholigové Zbrojovce Brno.

"Zbrojovka je ale významný klub s bohatou tradicí. Rozhodně patří do ligy a já udělám maximum pro to, aby se mezi elitu co nejdřív vrátila," pronesl dnes již bývalý letenský šéf skautingu, který nějaký čas slavné "S" také vedl.

"Moje role ve Spartě se totiž měnila a její vedení mi navíc dalo svolení, že mohu jednat s jinými kluby. Neodradil mě ani sestup Zbrojovky do druhé ligy, byť to pochopitelně není komfortní situace. Jsem rád, že u mužstva zůstal trenér Pivarník, s nímž se znám z někdejšího společného působení v Bohemians. Máme podobnou fotbalovou filozofii. Určitě má pořád Zbrojovce co dát. Považuji ho za jednoho z nejlepších trenérů u nás," pokračoval Požár, jenž čeká ve druhém největším městě České republiky pořádně horké léto. Minimálně pokud půjde o skladbu kádru pro FNL...

"Nebude to jednoduché, protože kvalitní hráči se do druhé ligy nepohrnou. Takže se ani v létě nechystám na dovolenou. Čeká nás totiž řada složitých jednání. Prioritou bude přivést fotbalisty se vztahem k jihomoravskému regionu, ale není to rozhodně podmínkou. Některé nové hráče bychom chtěli mít už 11. června na startu letní přípravy, ale využijeme zřejmě celé přestupní období," doplnil Požár, který potvdil, že otazníky visí nad přítomnosti zkušených borců Martina Juhara a Jana Poláka, kterým skončila smlouva.

Jistý odchod je u Bazeljuka, Kijanskase, Acosty a Kratochvíla. Brankář Melichárek a stoper Pavlík by však měli setrvat také ve druhé lize.