Hoffenheim se rozhoduje, jestli pustí Kadeřábka do AS Řím. Ve hře je čtvrt miliardy

Hoffenheim se rozhoduje, jestli pustí Kadeřábka do AS Řím. Ve hře je čtvrt miliardy

Italský list Corriere dello Spot vydal informaci, že pracovitého krajního beka Hoffenheimu Pavla Kadeřábka, jenž v posledních dnech vypadl z reprezentační nominace kvůli zranění zad, vábí AS Řím který tento týden podepsal už Ante Čoriče.

Vlci z věčného města, jejichž domovem je Stadio Olimpico pro více než 68 tisíc fanoušků, mají nabízet za šestadvacetiletého českého reprezentanta, který má na současné adrese kontrakt ještě na tři roky, čásku 10 milionů eur (při poslední změně trikotu v roce 2015 vyšel na 3,5 milionu eur), což je v přepočtu neceých 260 milionů korun.

Pokud by bundesligový klub na italskou nabídku kývkl, někdejší defenzivní specialista Sparty by se v hlavním městě Apeninského poloostrova upsal na čtyři roky do 30. června 2022 a v jednom dresu by se potkal s dalším exsparťanem Patrikem Schickem.

Řím, který je trojnásobným šampionem Serie A a devítinásobným držitelem Coppa Italia, čeká stejně jako Hoffenheim Liga mistrů. Pakliže se obě značky domluví, nová akvizice by mohla debutovat v rámci jednoho ze zápasů International Champions Cupu, ve kterém se AS utká s Tottenhamem Barcelonou a Realem Madrid.

Už v minulosti kroužil kolem současného svěřence mladého trenéra Juliana Nagelsmanna jiný italský celek Inter Milán.