Opava hledá azyl pro úvod sezony a v Ostravě ani na dalších adresách to nejde. Kde zakotví?

Opava hledá azyl pro úvod sezony a v Ostravě ani na dalších adresách to nejde. Kde zakotví?

Nováčka z Opavy zastihne úvod ročníku 2018/2019 mimo svůj domovský stadion, kde se bude přes léto kvůli udělení potřebné prvoligové licence instalovat vyhřívaný trávník.

A protože by měly veškeré práce skončit až na začátku září a HET liga startuje již v červenci, pár kol budou muset svěřenci kouče Romana Skuhravého bojovat jinde.

"Aktuálně probíhá výběrové řízení na realizátora vyhřívání. Pokud vše půjde podle plánu, 7. září by mělo být hřiště k dispozici a věřím, že budeme moci odehrát domácí zápasy v Opavě. Kromě trávníku se musí vybudovat ještě kotelna a upravit prostory VIP a tiskového střediska," informoval technický ředitel slezského celku Jaroslav Rovňan.

Opavská radnice, která vlastní většinový podíl v klubu, se prostřednictvím svého primátora Radima Křupaly obrátila na několik měst včetně Karviné, Olomouce či Ostravy, kde to však kvůli bezbečnostním rizikům a dlouhodobé fanouškovské nevraživosti předem zamítl tamní primátor Tomáš Macura.

Představitelé nováčka, kteří stále mají v kádru také veterány Zavadila s Pospěchem, se ale nedohodli také s dalšími kluby a nejreálnější se tak zdá být varianta, že Opava zahájí ligu v druholigovém azylu na stadionech v Brně či ve Znojmě.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.