Ajax a Werder. V těchto klubech lze najít 2 hráčské cíle Borussie

Ajax a Werder. V těchto klubech lze najít 2 hráčské cíle Borussie

Borussia Dortmund je mimo jiné známá i tím, že do svého Signal Iduna Parku žádné veterány nepřivádí a zaměřuje se spíše na perspektivní zboží.

Jak zaznělo na serveru kicker.de, vedení vestfálského obra se přiznalo, že by rádo v letním termínu přivedlo defenzivně laděného teenagera ve službách Ajaxu Amsterdam Matthijse De Lighta.

Funkcionáři BVB jsou si však vědomi toho, že je jeho angažování spíše snem, protože o velký talent Oranjes stojí také angličtí giganti Manchester City, Manchester United či Tottenham Hotspur.

Stále teprve osmnáctiletý De Ligt nasbíral v Eredivisii i přes svůj mladý věk již 44 startů s bilancí pěti branek.

O poznání blíž je Dortmund získání dánského středopolaře Thomase Delaneyho, který byl ve Werderu Brémy spoluhráčem českého tria Pavlenka - Drobný - Gebre Selassie.

Portál sport1.de napsal, že už se zrodila dohoda o podmínkách transferu a záložník se tak může těšit na evropské poháry.

Stabilní dánský reprezentant má za sebou spoustu let v Kodani a součástí bundesligového kolotoče, ve kterém v této sezoně vynechal pouze dva duely z celkových čtyřiaticeti, je teprve rok a půl. Při poslední změně dresu stál 2 miliony eur.