Chelsea má smůlu, nesplňuje totiž Vidalovy přestupové podmínky. Jiný gigant by je ale už splnit mohl

Chelsea má smůlu, nesplňuje totiž Vidalovy přestupové podmínky. Jiný gigant by je ale už splnit mohl

Už delší dobu se hovoří o tom, kam povedou kroky chilského záložníka ve službách Bayernu Mnichov Artura Vidala. Ten o svých plánech i napříč těžkému zranění, jež ho na několik týdnů vyřadilo z herního dění, naprosto mlčel, avšak nyní se konečně rozpovídal. 

Jednatřicetiletý středopolař má s bavorským celkem platný kontrakt pouze do konce příští sezony, díky čemuž se začala objevovat celá řada otazníků, jestli smlouvu prodlouží, nebo upřednostní angažmá v jiné zemi. V rámci možností byl s jeho jménem spojován velmi ambiciózní přestup do Chelsea, kde by si sice finančně přilepšil, ovšem londýnský klub, jak se ukazuje, podle tvrzení chilského reprezentanta nesplňuje jeho požadované podmínky. 

„V současné době mám s Bayernem smlouvu ještě na jeden rok, takže o tom, co přinese má budoucnost, zůstávám velmi klidný. Všichni, co mě sledují, znají mé hodnoty, mé standardy i ambice. To vše může být důvodem, proč už teď mám na stole hned několik nabídek, ale protentokrát jsem se rozhodl i já nastavit laťku vysoko,“ pravil Vidal v živém rozhovoru pro La Prensa Austral. „Pokud tedy změním tým, bude to pouze kvůli klubu, který ve své zemi patří k tomu nejlepšímu a zároveň bude hrát v Lize mistrů. Je pro mě velice důležité být vždy v nejlepší možné formě a prát se o ty nejvyšší cíle. To by měl můj klub chtít také,“ vysvětlil. 

Chelsea patřila společně s Juventusem k největším favoritům o jeho podpis, avšak nyní podle všeho vypadává ze hry, jelikož v příští sezoně na ni čeká pouze Evropská liga. Na její místo by ale mohl usednout Manchester United, jenž rovněž po odchodu dvou hráčů ze středu hřiště bude shánět posily právě na toto místo a Vidal pro trenéra Rudých ďáblů představuje ideálního hráče s vítěznou mentalitou.