Je to teď, nebo nikdy, říká o možném úspěchu na MS Messi

Je to teď, nebo nikdy, říká o možném úspěchu na MS Messi

Jeden z nejlepších fotbalistů planety se chystá vést svůj reprezentační tým do boje na mistrovství světa v Rusku, v němž vyhlíží tu nejvyšší možnou příčku. Pokud by se totiž Argentině uspět nepodařilo, většina hráčů ze současné generace by se loučila bez zlatého triumfu. 

„Je to velmi obtížné ujít tak dlouhý kus cesty, dostat se až do finále a nakonec ho prohrát,“ vzpomíná na MS 2014 v Brazílii, kde Argentina nakonec nestačila na Německo, které utkání rozhodlo jedinou brankou až v prodloužení. „Můj sen i sen mnoha našich hráčů zůstává i nadále stejný - vyzvednout nad hlavu pohár. Rádi bychom zopakovali tažení z minulého šampionátu a napravili i výsledek z posledního zápasu,“ uvedl Messi v rozhovoru pro indický časopis. 

Argentina má ve svém kádru hned několik hráčů, jejichž věk se pohybuje okolo hranice třiceti let nebo více. Právě proto se o turnaji v Rusku mluví jako o posledním, kde uvidíme podobně hvězdné obsazení týmu. „Je to teď, nebo nikdy. Chceme to celé vyhrát už jen kvůli tomu, že tohle je možná naposledy, co se tu sejdeme v podobném složení. Jedná se o konec jedné generace, proto do toho chceme dát všechno,“ pravil. 

Aby bylo ale možné kýženého úspěchu dosáhnout, bude nejprve nutné sesadit z trůnu současného mistra a porazit všechny velké národy toužící po stejném cíly. „Reprezentační týmy všech velkých zemí zahájí turnaj jako favorité. Úřadující mistr (Německo) bude určitě chtět obhájit svůj poslední úspěch, Španělsko se pokusí napravit své minulé zaváhání, Brazílie také půjde po zlatu a nemůžeme podcenit třeba ani Portugalsko nebo Francii. Jestli chceme uspět, musíme být lepší než oni,“ uzavřel téma třicetiletý křídelník. 

Argentina se v základní skupině D střetne s Chorvatskem, Nigérií a Islandem. Po případném postupu by čelila prvnímu nebo druhému týmu ze skupiny C, jež tvoří Francie, Austrálie, Peru a Dánsko. Pokud by se jí i zde podařilo uspět, pravděpodobně se setká s některým z postupujících týmů ze skupiny A nebo B.