Mistry světa šokovalo Rakousko, Anglie porazila dalšího soupeře Čechů

Do přípravy na mistrovství světa nevstoupili ideálně Němci, kteří s Rakouskem prohráli 1:2. Dařilo se naopak Anglii, která těsně zdolala Nigérii a v utkáni mezi Belgií a Portugalskem branka nepadla.

Úřadující mistry světa poslal do vedení už v 11. minutě Mesut Özil, na začátku druhé půle ale vyrovnal domácí Hinteregger. Vedení na stranu Rakouska strhl v 69. minutě Alessandro Schöpf, na což Němci nedokázali zareagovat a první přípravné utkání před mistrovství světa prohráli.

Anglie o něco dříve porazila Nigérii, která zanedlouho vyzve v rámci přípravy i Česko. Albion vedl už v sedmé minutě po trefě hráče Chelsea Cahilla, na kterou o půl hodiny později navázal útočník Tottenhamu Harry Kane. Do třetice všeho londýnského se trefil ve druhé půli Alex Iwobi z Arsenalu, který upravil skóre na konečných 2:1.

Mistři Evropy z Portugalska se proti ambiciózní Belgii, chyběl jim však nejlepší hráč Cristiano Ronaldo, jenž jako jediný účastník nedávného finále Ligy mistrů dostal nějaký ten den volna navíc. Diváci však zde branku neviděli a utkání nemohlo skončit jinak než 0:0.