Osvědčil se Horváth v trenérském křesle? Bývalý středopolař už ví, koho povede v nové sezóně

Osvědčil se Horváth v trenérském křesle? Bývalý středopolař už ví, koho povede v nové sezóně

Někdejší výborný středopolař, jehož přihrávky měly „oči“, si užívá i po konci aktivní kariéry. Jeho trenérská dráha je teprve na startu, přesto si jeho služeb Sokolov považuje a prodloužil s ním kontrakt o další rok.

Bývalý reprezentant a kapitán Plzně stráví i další sezónu na západě Čech. Druholigový Sokolov je se sedmým místem v tabulce FNL spokojený, proto neváhal s Horvátem prodloužit. „Myslím, že je to zasloužené umístění. Na druhé straně věřím tomu, že pokud na sobě každý z hráčů bude individuálně pracovat a každý z nich se alespoň trochu zlepší, tak budeme hrát v příští sezóně ještě lepší fotbal,“ prohlásil třiačtyřicetiletý kouč pro webové stránky Sokolova.

Již v závěru uplynulé sezóny měl choutky v započaté práci pokračovat, ale čekal, až jak se k jeho budoucnosti vyjádři vedení klubu. To mu přichystalo novou smlouvu, kterou neváhal podepsat. Jeho primárním zájmem je získávat zkušenosti, které by mohl za čas zúročit třeba v české nejvyšší soutěži.

„Za minulou sezónu jsem nasbíral spoustu dojmů, poznatků, které utvořily nějaký celek. Baník mi dal první příležitost, funguje na profesionální bázi a máme podmínky na to, abychom se každodenně mohli zabývat jenom fotbalem,“ přiznal někdejší hráč Sparty, Slavie, Galatasaraye či Sportingu.