Skalák by rád skončil v Brightonu: Zažít další takový rok by bylo hodně náročné

Český reprezentační záložník Jiří Skalák připustil, že by rád během letního přestupového okna opustil anglický klub Brighton. V uplynulé sezóně, kterou tento ostrovní celek strávil v Premier League, si rodák z Pardubic nezahrál, což ho velice trápí a chce si najít zázemí, kde by se dočkal pravidelnému hernímu vytížení.

Skalák by rád skončil v Brightonu: Zažít další takový rok by bylo hodně náročné

Když v roce 2016 odcházel na Ostrovy, těšil se nové výzvě. Postup do Premier League byl splněn a Skalák se těšil, že si zahraje v nejvyšší anglické soutěži proti zvučným soupeřům. Opak byl ale pravdou a český internacionál se do hry nepodíval. „Měl bych odejít. Kdyby takto proběhl i další rok, bylo by to pro člověka hodně náročné,“ přiznal odchovanec Sparty během Kaloudovy akce v Brně.

Na tuto akci se dostavil díky pozvánce, kterou si zasloužil za krátké působení ve Zbrojovce Brno. Jak sám přiznal, Brighton by rád opustil, ale v Anglii by chtěl zůstat. „Doufám, že moje cesta zůstane tam. Bylo by nevhodné odcházet,“ poukázal na fakt, že by mu nevadila ani nižší soutěž, se kterou má již zkušenosti. „Je to velmi kvalitní liga. Vůbec bych se ji nebránil,“ pokračoval Skalák.

„Nemyslím si, že bych byl horší. Spousta těch kluků sezónu předtím hrála a já také. Prostě jsem teď šanci nedostal. Hrálo se nějakým stylem, dařilo se a byli jsme tam, kde jsme chtěli být. Po postupu přišlo pár nových hráčů a trenér sestavu v podstatě netočil. Hráli pořád ti samí. Takový je bohužel někdy fotbal,“ smutní Skalák nad faktem, že mu kouč Chris Hughton šanci v Premier League nedaroval.

„S vedením jsme se o tom bavili. Máme na to stejný názor. Jsem mladý, musím hrát. Teď se to nějak řeší, ale nechci se o tom víc bavit. Sám jsem zvědavý, jak to dopadne,“ dodává šestadvacetiletý záložník, který by se rád dočkal herního vytížení, které by ho vrátilo také do reprezentačního výběru.