Budou se týkat druholigové boje i zraněného veterána Poláka?

Budou se týkat druholigové boje i zraněného veterána Poláka?

Sedmatřicetiletý veterán s necelými šedesáti mezinárodními starty Jan Polák uzavřel v Brně druhou sezonu za sebou a byl přímým účastníkem sestupu o soutěž níže do Fotbalové národní ligy.

"Kdysi jsme se jednou zachraňovali v posledním kole, kdy jsme doma remizovali s Bohemkou 0:0, ale sestup jsem ještě nezažil. Nedá se to jenom tak strávit. Člověk se samozřejmě dívá dopředu, a jak čas běží, tak zapomíná. Ale za chvíli se rozběhne nová sezona a my v ní budeme ve druhé lize, což člověku ten sestup hned připomene," pronesl na stránkách idnes.cz někdejší záložník Norimberku, Anderlechtu či Wolfsburgu, jenž se do Zbrojovky vrátil v roce 2016.

Rád by Brno viděl mezi elitou hned po roce, ale moc dobře si uvědomuje, že to nebude vůbec snadná mise. "Přišel jsem v pětatřiceti letech a chtěl jsem nějakým způsobem pomoct mladým klukům a být platný na hřišti. Věděl jsem, že můžou přijít zdravotní problémy, ale vždycky jsem se snažil co nejrychleji vrátit zpátky. Trenéři mě nasazovali, takže asi jsem ještě byl platný. Škoda že mě na sklonku kariéry potkal sestup, ale nedá se s tím nic dělat. Musíme se s tím poprat, dívat se dopředu a nastavit to tak, abychom se z toho co nejdřív dostali. Ale jednoduché to nebude," upozornil velezkušený fotbalista s osmičkou na zádech, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Navíc je otázkou, zdali u toho bude také on sám. Je bez kontraktu na příští ročník a navíc má zdravotní trable. "Končí mi smlouva a jsem zraněný. Stále se léčím. Ze zápasu s Jihlavou mám naštípnutou kost a dělala se mi v koleně voda. Ale doufám, že to nebude dlouho trvat. Uvidím, jak to bude se zraněním vypadat, a pak se budu rozhodovat. Fotbal mám rád, ale zatím fakt nevím. Rozhodnutý nejsem," zakončil na idnes.cz brněnský rodák.

V jeho případě by mohl být problém i s motivací - místo Sparty, Slavie či Plzně by ho čekaly konfrontace s Olympií, Znojmem či Táborskem.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.