Novák: Psal jsem panu Peltovi, že mu gratuluji. Bohužel mi neodepsal, to si s ním musím ještě vyříkat

Novák: Psal jsem panu Peltovi, že mu gratuluji. Bohužel mi neodepsal, to si s ním musím ještě vyříkat

Když ještě byl Filip Novák v Jablonci, lukrativní poháry, ve kterých si jde udělat velké jméno, se mu vyhýbaly. Soudobému severočeskému mužstvu ze Střelnice však základní skupinu Evropské ligy přeje.

"Je to skvělé. Byl jsem nadšený, přál jsem jim to. Českou ligu jsem nepřestal sledovat. Dokonce jsem psal panu Peltovi, že mu gratuluji. Bohužel mi neodepsal, to si s ním musím ještě vyříkat. Jsem rád, že se to povedlo aspoň jim, když se to nepovedlo nám, když jsem v Jablonci byl já," pronesl webem idnes.cz citovaný zadák s minulostí ve Zlíně či Midtjyllandu.

Český reprezentant už je necelého půl roku součástí nejvyšší turecké soutěže, respektive Trabzonsporu. Také na dotyčné adrese nebyl daleko Evropské ligy, ovšem nakonec to nevyšlo. "Sezona mi skončila trošku dřív, takže jsem si stihl užít i dovolenou. Skončili jsme na pátém místě, myslím si, že je to pro nás dobrý úspěch, protože jsme se umístili za velkými istanbulskými týmy. Mohlo to být lepší, protože jsme čekali, že finále tureckého poháru nevyhraje Akhisar, ale s Fenerbahce vyhrál a tím pádem páté mužstvo nešlo do Evropy," posteskl si sedmadvacetiletý rodák z Přerova.

V Süper Lig se adaptoval velice rychle, připsal si patnáct startů v základní sestavě a 1291 minut čistého času přetavil ve tři branky, s tím, že neviděl ani jednu žlutou či červenou kartu. "Když jsem do Turecka přišel, tak zápasy byly hlavně o rozkoukání – jiná liga, jiné tempo. Postupně jsem se do toho dostával, zase jsem se cítil líp. I nějaké góly jsem dal, takže jsem byl rád, ale vždy pro mě bude důležité, jak skončí tým, než osobní cíle. Týmový úspěch je první. Zabydlel jsem se dobře. Hlavně mi pomohlo, že jsem měl čtyři parťáky ze Slovenska, kteří mi pomohli úplně skvěle. Od prvního dne jsem neměl žádný problém, vše mi bylo řečeno, vysvětleno. Teď jenom škoda, že dva z nich tam končí," uzavřel na portálu idnes.cz kolega Kucky, Yilmaze či Bera.