Fanoušci se diví. Z kádru Německa vypadl současný mistr Premier League a zároveň nejrychlejší hráč planety

Když jde o výsledky na tak důležitém šampionátu, nemůžete si dovolit dělat chyby. Podobně to viděl i trenér německé reprezentace Joachim Löw, jenž se poněkud překvapivě rozhodl do Ruska nominovat raději Juliana Brandta než mistra Premier League Leroye Saného. 

Fanoušci se diví. Z kádru Německa vypadl současný mistr Premier League a zároveň nejrychlejší hráč planety

Manchester City v letošním ročníku Premier League bořil rekordy a nedílnou součástí tohoto nemalého úspěchu byl i dvaadvacetý německý reprezentant Leroy Sané. Tento talentovaný křídelník, který byl za své služby oceněn trofejí pro nejlepšího mladého hráče roku, během uplynulé sezony zasáhl do devětačtyřiceti utkání, během nichž vstřelil 14 gólů a dalších 17 připravil. Oproti tomu, sečteme-li trojici Draxler, Reus a Brand (tedy ti hráči, co v 23členné nominaci nechybí), dostaneme se na hodnoty 25 branek a 18 asistencí ve 110 zápasech. Právě tyto statistiky nechávají většinu fanoušků na pochybách, ovšem podobně jako všude jinde, i ta naše mince má dvě strany. 

Sané je prvotřídní hráč, o čemž nemůže být žádných pochyb, ale kdykoliv si oblékne dres národního týmu, nedoprovází jej zrovna patřičná štěstěna. Opomeneme-li i ta fakta, že se jedná o současného nejrychlejšího hráče právě ukončené sezony (s top rychlostí 35,48 km/h), který v maximálním tempu dokáže stále poměrně s přehledem kontrolovat míč, pak na reprezentační úrovni jej podobný elán už tak nedoprovází. Z posledních dvanácti zápasů za Německo nedal ani jeden gól a zaznamenal pouze jedinou asistenci.

Zdali je toto ten pravý důvod, proč jej trenér na MS nepovolal, to nám on sám neprozradil, zato ale podotkl, že se nejednalo vůbec o lehké rozhodování. „Bylo to velmi těsné (volba mezi Brandtem a Saném), ale nakonec jsem se rozhodl vzít s sebou Brandta. Pro Leroye se nic nemění. Má v sobě obrovský talent a bude ho moct zkusit opět naplno projevit v září,“ vysvětlil Löw.

A jak tedy vypadá konečná nominace Německa? 

Brankáři: Manuel Neuer (Bayern), Kevin Trapp (PSG), Marc-André ter Stegen (Barcelona).
Obránci: Marvin Plattenhardt (Hertha), Jonas Hector (1. FC Köln), Matthias Ginter (Mönchengladbach ), Mats Hummels (Bayern), Niklas Süle (Bayern), Antonio Rüdiger (Chelsea), Jérôme Boateng (Bayern), Joshua Kimmich (Bayern).
Záložníci: Sami Khedira (Juventus), Julian Draxler (PSG), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Özil (Arsenal), Marco Reus (Dortmund), Sebastian Rudy (Bayern), Julian Brandt (Leverkusen), Leon Goretzka (Schalke), Ilkay Gündogan (Manchester City), .
Útočníci: Mario Gómez (Stuttgart), Timo Werner (RB Lipsko), Thomas Müller (Bayern).