Pevné skály, jimiž nic nepohne. Dostupné nominace odhalily jedenáctku nejtěžších hráčů MS

Tak velký šampionát, jako je mistrovství světa, nemusí být jenom přehlídkou fotbalu. Každý trenér nominované země vyšle na hřiště jedenáct z třiadvaceti předem zvolených bojovníků, kteří disponují vždy jinými přednostmi. A kdo ví, třeba nakonec bude váha i výška rozdílovým faktorem v průběhu utkání. Nepředbíhejme tedy a představme si prozatím jedenáctku těch nejmohutnějších odvážlivců, s nimiž se můžeme na turnaji setkat.  

Pevné skály, jimiž nic nepohne. Dostupné nominace odhalily jedenáctku nejtěžších hráčů MS

Premier League je opravdu fyzicky náročnou soutěží, o níž se říká, že pokud na ni nejste zvyklí, můžete mít problémy. Jistí trenéři, s výjimkou Pepa Guardioly a jeho Manchesteru City, berou tyto parametry jako klíčové k celému úspěchu a od toho se orientují při svém výběru vysněných posil. Možná se ani není čemu divit. Podobné vyjádření před lety světu sdělil i sám veliký Sir Alex Ferguson, u něhož byly fyzické předpoklady (vzpomeňte si na urostlé obranné dvojice Rudých ďáblů) na prvním místě.

Zůstaneme-li na Britských ostrovech, asi není náhoda, že rovnou čtyři hráči z celkové desítky na MS jsou právě z tohoto místa. Nejvýznamnější jméno patří Harrymu Kaneovi, což je naprostá jedničká mezi hrotovými útočníky, u níž by asi málokdo tušil, že také patří k jedněm z nejtěžších hráčů vůbec. Jindy neomylný střelec Tottenhamu váží bez dvou kilogramů rovný metrák, díky čemuž je téměř neodstavitelný při hře s míčem a zároveň pro soupeře činí velkou hrozbou ve vzduchu. Zdali stojí jeho váha se zabijáckým instinktem za zrodem jeho úspěchu, to se můžete přesvědčit i vy sami doma u televizních obrazovek. Kane je totiž adeptem na jednoho z nejlepších střelců celého šampionátu. 

Správný brankář by měl být vysoký, aby pokryl co nejvíce centrovaných míčů, ale aby dobře naplnil svoji úlohu a byl schopný si ve vápně udělat dostatečný prostor, nesmí jej také jen tak něco skolit k zemi. V našem výběru máme rovnou tři takové skály, s nimiž není radno si zahrávat. 

Celý seznam jedenácti nejtěžších účastníků MS si můžete prohlédnout v galerii.