Odejde Müller z Bayernu? Jindy obávaný útočník promluvil o svých ambicích

Odejde Müller z Bayernu? Jindy obávaný útočník promluvil o svých ambicích

Útočné eso Bayernu Mnichov během své profesionální kariéry moc jiných angažmá nepoznalo, proto se už delší dobu spekuluje o tom, jestli nenastal ten správný čas ke změně. Před pár lety projevil největší touhu o jeho služby Louis van Gaal v Manchesteru United a dnes jeví největší zájem hlavně Čína. Jaký je jeho postoj k případnému přestupu? 

Opustit svůj klub pro bohatou Čínu, to je snem mnoha fotbalistů, kterým už nemá domácí soutěž moc co nabídnout, neboť v ní vyhráli vše, co je jenom možné. Thomas Müller má podobnou možnost také, a i když se jedná o opravdu lákavou nabídku, vypadá to, že jí odolá. 

„Odejít z Bayernu Mnichov by pro mě byla určitě nemalá výzva, ale ať mě přestupové spekulace spojují s kýmkoliv, mým úmyslem zůstává setrvat tam, kde jsem,“ prozradil osmadvacetiletý útočník. „Některé nabídky jsou velmi zajímavé a kdyby byla má situace v klubu jiná, jistě bych se na ně díval jinak, avšak v daný moment k tomu není žádný důvod,“ doplnil. 

Müller se nachází v týmu, jenž nemá v ligovém podání skoro žádnou konkurenci, a v hlavní sestavě se drží i přes menší výkonnostní úpadek, který jej doprovázel po příchodu italského trenéra Carla Ancolettiho. Nyní se zdá, že si našel cestu zpět na vrchol, a pokud góly sám nedává, minimálně na ně přihrává. O tom svědčí i jeho statistiky z uplynulé sezony Bundesligy (8 gólů a 14 asistencí). 

„Ve skutečnosti by bylo pro člověka velmi těžké opustit Bayern. Nikdy jsem podobným myšlenkám nevěnoval pozornost a jak už jsem jednou řekl, ani k nim není žádný důvod,“ zopakoval.