Suchý by v předkole Ligy mistrů nechtěl vyřadit Slavii: Určitě bychom byli favority

Suchý by v předkole Ligy mistrů nechtěl vyřadit Slavii: Určitě bychom byli favority

Čerstvě třicetiletý stoper české reprezentace s osmatřiceti mezinárodními vystoupeními Marek Suchý, jenž působí v zahraničí od úvodu roku 2010, kdy odešel do Spartaku Moskva, bude mít krátké léto.

Jeho Basilej totiž začíná již ve druhém předkole Ligy mistrů a po návratu z právě probíhajícího reprezentačního srazu ho tak čeká krátká dovolená, po níž se zapojí do přípravy švýcarského obra, který čekají v příštím měsíci přípravné duely s Wolverhamptonem či Feyenoordem Rotterdam.

Pakliže úřadující švýcarský vicemistr ze St. Jakob Parku pro více než 38 tisíc diváků jakožto nasazený uspěje, ve třetím předkole Champions League by mohl teoreticky narazit na jeho bývalého chlebodárce z vršovického Edenu...

"Jako slávista si budu přát, abychom Slavii nedostali, abychom ji nemuseli vyřadit," uvedl čtyřnásobný šampion Švýcarska a dvojnásobný mistr České republiky, jemuž by se pikantní konstelace nelíbila.

Kdyby k ní však došlo, pohárově zkušená Basilej by měla být silnější než druhý tým HET ligy. Minimálně na papíře. "V předkole bychom byli určitě favority," uzavřel kolega o něco mladšího Tomáše Vaclíka, jenž je odchovancem sešívaného celku.