Votroků se ujal Frťala. Na jak dlouho se Votrokům zavázal a jakým fotbalem se chce prezentovat?

Votroků se ujal Frťala. Na jak dlouho se Votrokům zavázal a jakým fotbalem se chce prezentovat?
OBSAHUJE VIDEO

Ottmar, Mudra, Černý, Jirsák, Vlkanova, Pázler a spol., kteří dokončili sezonu FNL na čtvrté pozici, mají nového nadřízeného, který na stadionu pod Lízátky nahradil  Karla Havlíčka, jenž tak ve funkci vydržel pouhý rok.

Novým trenérem Votroků se stal bývalý kormidelník Varnsdorfu, Podbrezové či Jablonce Zdenko Frťala, jenž si s hradeckým vedením plácl na příští tři roky až do 30. června 2021 a rád by na východě Čech zažil postup do nejvyšší soutěže.

"Hradec má ambice, ve druhé lize má ty nejvyšší cíle. Je to pro mě výzva a věřím, že všichni budeme spokojení," pronesl sedmačtyřicetiletý rodák z Nitry, jenž přivedl v sezoně 2014/2015 k postupu Varnsdorf, který se však nakonec nejvyšší soutěže kvůli nedostatečnému zázemí vzdal.

Jak vidí současný Hradec, jehož ředitel Jiří Sabou navnadil fanoušky, že by chtěl hrát dominantní fotbal? "Kdybych to neviděl jako pan Sabou, tak do Hradce nejdu. Tým je zdravý, má určitou kvalitu. To je předpokladad toho, abychom měli dlouhodobé a koncepční cíle. Věřím, že naše práce bude úspěšná," pokračoval Frťala, který osobně zná dva či tři hradecké hráče a po dovolené ho tak čekají pohovory. "Důležité je, aby byli v hlavách správně nastavení," doplnil.

A jaký tedy bude hrát jeho nový tým fotbal? "Bylo by jednoduché říci, že jako Brazílie nebo Real Madrid. Teď vážně. Pokud budou hráči plnit naše představy, což ale nebude měsíční záležitost, věřím, že budeme hrát fotbal, který bude zajímavý pro lidi i pro samotné hráče. V těchto prohlášeních jsem spíše opatrný. Určitě se budeme chtít prezentovat hrou, která nebude na náhodu. Musíme však respektovat kvalitu soupeře. Už jen ale samotné jméno Hradec velí, že bychom měli mít myšlenky poprat se o postup," uzavřel nový šéf hradecké lavičky.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.