Opavský hračička i 2 mladé klenoty Příbrami. Mistr cílí také na borce, kteří byli donedávna ve druhé lize

Opavský hračička i 2 mladé klenoty Příbrami. Mistr cílí také na borce, kteří byli donedávna ve druhé lize

Mistrovská Plzeň na startu léta na nic nečeká a do Štruncových sadů již přivedla nejen Pernicu, ale také Ekpaie a Procházku.

Dalším na řadě by měl být i čerstvě sestoupivší jihlavský kanonýr Davis Ikaunieks, ovšem vedení západočeského celku cílí také na další (v tuto chvíli už bývalé) druholigové hráče.

Viktoria má mít zájem o opavského špílmachra Joela Ngandua Kayambu. Spekulacím nahrála i skutečnost, že na síti v těchto dnech kolovala záložníkova fotografie v tréninkovém dresu Plzně.

Šestadvacetiletý autor deseti druholigových tref, který přišel do Slezska z Pardubic, už by se tak nemusel na současné adrese dočkat ani přípravného utkání s Žilinou, které se hraje 23. června.

Tým trenéra Pavla Vrby by rád ukořistil také dva ofenzivně laděné mladíky Příbrami, a sice dvacetiletého exslávistu Karstena Ayonga (v letošní FNL šest branek) a stejně starého Jana Matouška (v letošní FNL jedenáct branek).

Po dalším postupu do Ligy mistrů bude tuzemský šampion investovat také do zlepšení svého zázemí. Celý tréninkový areál Plzně by se měl v průběhu příštích týdnů rozrůst o dvě nová hřiště a stadion v Luční ulici, kde Viktoria hraje přípravné duely, se může těšit na vyhřívaný trávník.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.