Někteří hráči na to neměli. Když není kvalita, nemohou být výsledky, řekl Pulpit po pádu do MSFL. Zůstane u kormidla i dál?

Někteří hráči na to neměli. Když není kvalita, nemohou být výsledky, řekl Pulpit po pádu do MSFL. Zůstane u kormidla i dál?

Smutkem zalitý celek MFK Frýdek-Místek už se po pádu z Fotbalové národní ligy přihlásil do Moravskoslezské ligy a o druholigový status přišel po pěti letech. Proč se sestoupilo do třetí ligy?

Martin Pulpit, který přišel v zimě, vyjmenoval několik důvodů. "Mohli jsme přivést jen hráče, kteří byli zadarmo. Přesto jsme z mužstva vyždímali maximum. Někteří hráči na to prostě neměli, to se nedá nic dělat. Když není kvalita, nemohou být výsledky. Ale o záchranu jsme se rvali do předposledního kola," citoval idnes.cz ostříleného trenéra s minulostí v Plzni, Hradci, Zlíně, Baníku, Sigmě, Boleslavi či na Žižkově, jehož jedinou zahraniční štací zůstává působení v Al Watani.

Frýdku chybělo k udržení sedm bodů. Problémem podle bouřlivého trenéra nebyla ofenzivní, nýbrž defenzivní činnost. "Naše obranná činnost nebyla taková, jaká by měla být, když hrajeme o záchranu. Nejvíce jsem zklamaný ze hry obranné čtveřice. Na podzim mužstvo dalo osm branek. My jsme ho naučili střílet góly, na jaře jsme jich dali osmnáct, ale ta obranná činnost," posteskl si Pulpit, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Zůstane jednapadesátiletý Pulpit u kormidla i nadále, nebo půjde z kola ven? "Stále to s ním řešíme, stejně jako probíráme hráčský kádr. Rozhodně chceme mužstvo konsolidovat a budeme chtít, aby v něm bylo co nejvíce odchovanců, kmenových hráčů. Do třetí ligy půjdeme s pokorou, ale nebudeme chtít hrát desátý dvanáctý flek. Zároveň nebudeme vykřikovat, že hned postoupíme zpátky. Nyní je správný čas, abychom klub zkonsolidovali a pracovali koncepčně s dlouhodobou vizí," uzavřel na webu idnes.cz klubový manažer Mario Cartelli, jenž potvrdil, že například kapitán Petr Literák bude pokračovat také v MSFL.