Pilný na Žižkově dotrénoval. Ujme se Viktorie dorostenecký kouč Slavie?

Pilný na Žižkově dotrénoval. Ujme se Viktorie dorostenecký kouč Slavie?

Druholigová Viktoria Žižkov, která dokončila soutěž na dvanácté pozici s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo, opět hledá trenéra, který by ji vrátil zpět do lepší poloviny Fotbalové národní ligy.

Pod televizním vysílačem totiž po vzájemné dohodě skončil pětačtyřicetiletý exhradecký stratég Bohuslav Pilný, jenž převzal mužstvo loni v říjnu po Davidu Vavruškovi.

A největší favorit na uvolněné místo? Podle českých médií je jím někdejší mládežnický reprezentant a současný třiatřicetiletý trenérský elév v jedné osobě Petr Mikolanda, jenž aktuálně působí u mladšího dorostu Slavie.

Slavné "S" z vršovického Edenu by se jeho odchodu do Viktorie nebránilo, protože s tradičním pražským klubem úzce spolupracuje a například v minulém soutěžním ročníku hostovalo na Praze 3 hned pět slávistických hráčů (v nadcházející sezoně by se mohl scénář opakovat).

Pokud bývalý hráč West Hamu United, Northamptonu, Swindonu, Rushdenu či Mladé Boleslavi, jenž musel kvůli vážným zdravotním problémům předčasně ukončit hráčskou kariéru, na žižkovskou výzvu kývne, bude se jednat o jeho premiérové angažmá v dospělém fotbale.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.