Některé hvězdy zůstaly doma. Na koho se v nabitém německém týmu nedostalo?

Obhajovat prvenství bude v nadcházejících týdnech německý národní tým na mistrovství světa v Rusku, a tak budou svěřenci trenéra Joachima Löwa po celou dobu pod drobnohledem fanoušků, odborníků i médií. Ostře sledovaná byla už závěrečná nominace. V třiadvacítce vyvolených nechybí například kapitán Manuel Neuer, který celou sezonu laboroval se zraněním a první zápas odehrál až v přípravě před šampionátem proti Rakousku, na některé známé tváře se však nedostalo a na rozdíl od Marca Reuse, Mesuta Özila a dalších budou na mistrovství světa scházet. Největším jménem, které nakonec zůstalo mimo soupisku pro šampionát, byl zřejmě hvězdný ofenzivní fotbalista Manchesteru City Leroy Sané. Talentovaný křídelník má za sebou mistrovskou sezonu v Premier League, ale kouč Löw vynechal i další známé tváře.

Některé hvězdy zůstaly doma. Na koho se v nabitém německém týmu nedostalo?

 

Leroy Sané (22 let, útočník, Manchester City)

Šikovný forvard v uplynulé sezoně patřil mezi klíčové ofenzivní hráče úřadujícího šampiona PremierLeague Manchesteru City a byl také velmi produktivní. Jen v anglické nejvyšší soutěži si připsal na své konto deset branek a patnáct asistencí.

Sané navíc vyniká rychlostí a schopností přejít přes protihráče v souboji jeden na jednoho. Na velkém turnaji debutoval před dvěma lety na evropském šampionátu ve Francii, kde Němcům pomohl k bronzové medaili.