Šok! Salahovi agenti ho nabízí Barceloně jako alternativu za Griezmanna

Šok! Salahovi agenti ho nabízí Barceloně jako alternativu za Griezmanna

Agenti Mohameda Salaha nabídli zcela seriózně svého klienta Barceloně se slovy, že se potřebuje posunout do většího klubu. Podle informací deníku AS zamíří Salah do Barcelony v případě, že jí nevyjde přestup Antoine Griezmanna z Atlética Madrid, o němž už se hovoří od léta 2016. Salah prožil v Liverpoolu naprosto snovou sezónu a je jedním z hlavních kandidátů na prestižní ocenění Zlatý míč, které od roku 2008 získali pouze Ronaldo a Messi.

Pětadvacetiletý Salah se v zápase finále Ligy mistrů zranil, fit by však měl být už na začátku letní přípravy. Vrcholem sezóny mělo být pro Salaha nadcházející mistrovství světa, to však s Egyptem nestihne, pokud se tedy jeho země neprobojuje alespoň do čtvrtfinále, což je bez Salaha takřka nereálné.

Salah přišel do Liverpoolu loni v létě z AS Řím za 42 milionů eur a ihned utvořil silnou ofenzivní trojici s Roberto Firminem a Sadio Maném, kteří už v klubu působili. Za uplynulou sezónu vstřelil Salah za Liverpool ve všech soutěžích 44 gólů v 52 zápasech a stal se nejlepším střelcem anglické Premier League, ve které se marně snažil prorazit v dresu Chelsea už v roce 2013.

Z důvodu, že je Salah fotbalovým fenoménem současnosti, bude muset Barcelona v případě jeho přestupu sáhnout hodně hluboko do kapsy. Deník AS spekuluje konkrétně o 200 milionech eur, francouzský Le Parisien jde ještě dál a odhaduje přestupovou částku na 250 milionů eur. Otázkou však zůstává, zda si Salah dokáže formu z uplynulé sezóny udržet a přenést výkony i do té další.