Tři nejlepší hráči bundesligové sezony podle samotných hráčů?

Tři nejlepší hráči bundesligové sezony podle samotných hráčů?

Německá unie profesionálních hráčů (VDV) volila nejlepšího hráče bundesligové sezony 2017/2018. Vítězem se stal devětadvacetiletý polský reprezentant Robert Lewandowski z Bayernu Mnichov.

Bývalý hráč Borussie Dortmund obdržel od svých kolegů 27,7 procent hlasů a z individuálního triumfu už se radoval potřetí během své německé mise.

Na druhé příčce skončil jeho klubový spoluhráč z bavorské Allianz Areny James Rodríguez (v bundeslize během devatenácti startů 7 branek a 11 asistencí), pro něhož hlasovalo 13,8 procent fotbalistů.

Na třetí pozici se pak dostal pětatřicetiletý brazilský obr Naldo ze Schalke 04, jenž nastoupil do všech ligových utkání. někdejší zadák Juventude, Werderu Brémy či Wolfsburgu, který působí v Německu již třináct let, si od konkurence vysloužil 8 procent hlasů.

A co trenéři? Vše ovládl Jupp Heynckes, který dostal 36,7 procent. Druhý se umístil Domenic Tedesco ze Schalek, kterého volilo pětadvacet procent hlasujících a bronz bral Niko Kovač, jenž se z Eintrachtu Frankfurt přesunuje do Bayernu Mnichov. Ten si vysloužil 18,1 procent hlasů.