Světe boj se! Němci jsou silnější než na vítězném turnaji před čtyřmi lety

Světe boj se! Němci jsou silnější než na vítězném turnaji před čtyřmi lety

Na páté zlato ze světového šampionátu budou v Rusku útočit obhájci titulu z Brazílie Němci. Podle jedné z opor týmu Thomase Müllera má favorit dokonce lepší kádr než právě v roce 2014 v Jižní Americe, kde ve finále porazil Argentinu 1:0.

„Co se týče individuální kvality, tak jsme jasně silnější. Na druhou stranu hra doznává velkých změn a naši soupeři dělají velké pokroky. Jejich hráči technicky vyspěli. My jsme ale úřadující šampioni, několik našich reprezentantů je na absolutním vrcholu,“ řekl novinářům Müller.

Osmadvacetiletý ofenzivní hráč mnichovského Bayernu se do výběru trenéra Joachima Löwa vešel celkem bez problémů, na rozdíl třeba od Leroye Saného, na něhož místo překvapivě nezbylo. Kvality současného týmu oproti tomu z Brazílie však Müller porovnávat nechtěl.

"Srovnávání různých generací vás často nikam neposune. Prostě musíte držet krok. Myslím, že se nám to podařilo,“ pokračoval střelec pěti branek z Brazílie, který by tuto bilanci v Rusku rád vylepšil.

Německo prošlo kvalifikací jako nůž máslem, když vyhrálo všech deset zápasů včetně dvou proti českému týmu. Zároveň ovládlo loňský Pohár FIFA v Rusku.

„Máme za sebou hodně práce. Udělali jsme nějaké změny ve způsobu hry. Máme rádi míč, ale tím neříkám, že starý herní styl nebyl dobrý. Já osobně se vždy snažím jít tou nejjednodušší cestou k brance,“ pokračoval Müller, který má na svém kontě 90 reprezentačních startů s bilancí 28 gólů.