Ter Stegen je zklamaný, že ho Neuer zase posadí na lavičku: Netěší mě to, tvrdí jednička mistrovské Barcelony

Ter Stegen je zklamaný, že ho Neuer zase posadí na lavičku: Netěší mě to, tvrdí jednička mistrovské Barcelony

Barcelonský Marc-André ter Stegen má za sebou ve španělské nejvyšší soutěži skvělou sezonu, kterou okořenil mnoha čistými konty i mistrovským titulem, ale ani to mu nebude stačit na to, aby byl na mistrovství světa v Rusku německou jedničkou.

Joachim Löw totiž udělal kapitána z Manuela Neura, který přitom pauzíroval dlouhých devět měsíců a odchytal pouze jedinou přípravu proti Rakousku, jemuž naši západní sousedé podlehli 1:2.

Bývalý gólman M´gladbachu, který na Camp Nou posadil na lavičku náhradníků i nizozemského velikána Cillessena, sice rozhodnutí svého šéfa respektuje, ovšem zklamání se mu zcela zakrýt nepodařilo. "Netěší mě to, protože celou sezonu v klubu odvádím maximum a na vysoké úrovni. Neuerovi se ale pokusím pomoci," nechal se slyšet šestadvacetiletý strážce svatyně, jenž odchytal vekou část kvalifikace a mezi třemi tyčemi úřadujících světových šampionů byl také na Konfederačním poháru.

Samotný Löw ho zahrnul chválou a protože je o pár let mladší, než jednička Bayernu, smutnit nemusí a další šance může přijít na příštích velkých akcích. "Je neuvěřitelně vyzrálý a vyrovnaný. I když v zápase udělá chybu, na jeho další hru to nemá žádný vliv a dokáže si udržet vysokou úroveň," chválil kolegu Messiho, Piquého, Rakitiče a spol., jenž působí v katalánské metropoli již čtyři roky, německý odborník.