Pudil byl dříve na 100 procent přesvědčený, že kariéru uzavře v Česku. Už ho to však neláká...

Dvaatřicetiletý zadák Sheffieldu Wednesday Danil Pudil ještě v žádném případě nemá myšlenky na konec profesionální kariéry. Zdraví mu slouží a chce hrát do té doby, co to půjde a bude vědět, že na to má a může svému mužstvu pomoci. Fotbal navíc sparťanského odchovance pořád baví, což považuje za nejdůležitější.

Pudil byl dříve na 100 procent přesvědčený, že kariéru uzavře v Česku. Už ho to však neláká...

Bývalý hráč Genku, Granady, Ceseny či Watfordu, jehož konto zdobí pětatřicet mezinárodních vystoupení, si dlouholetého působení mimo rodnou zem váží a rozpovídal se o tom v interview pro sport.cz.

O tom, že už je v zahraničí deset let a brzy v cizině načne jedenáctou sezonu...

"Jednoduché to asi není, však do ciziny odešla spousta kluků a po roce po dvou se vrátili... Konkurence venku je úplně jiná. Jsem samozřejmě rád, že se mně poštěstilo zůstat venku takhle dlouhou dobu. Ukazuje to, že asi nějaké kvality mám, trenéři a majitelé se mnou byli vždy spokojení. Teď jsem podepsal smlouvu na další rok. Věřím, že skončím jedenáctou sezónu a pak dostanu další smlouvu a v cizině budu ještě pokračovat. Doufám, že jedenáctým rokem to nekončí a že tam ještě další přibude. Jsem s majitelem domluvený, že když budu podávat kvalitní výkony a hrát, tak si v lednu 2019 sedneme a o další rok prodloužit můžeme."

O tom, že o návratu do české ligy vůbec neuvažuje...

"Když jsem odešel do ciziny, říkal jsem si, že se chci jednou stoprocentně vrátit a zakončit kariéru tady. Ale s postupem času, když vidíte atmosféru, jaká je na fotbale venku, domů mě to neláká. Když to půjde, klidně bych v Anglii kariéru zakončil."

O tom, že by mohl v Sheffieldu zustat i po konci hráčské kariéry...

"Při řešení smlouvy s majitelem došlo i na rodinu a na to, že jsme tady spokojení a že bych to chtěl dohrát tam, on byl z toho nadšený. Řekl jsem mu, že bych neměl problém pro něj pracovat i po konci kariéry, on se na to tvářil velmi dobře. Asi bych pak dělal skauta. Do trénování se moc neženu, nejsem pro to správný typ. Vše je ale otevřené."