Hamšík opravdu po 11 letech opustí Neapol a klidně může zakotvit v Chelsea. Kdo má přijít na jeho místo?

Hamšík opravdu po 11 letech opustí Neapol a klidně může zakotvit v Chelsea. Kdo má přijít na jeho místo?

Úřadující italský vicemistr Marek Hamšík, jenž v nedávno skončeném ročníku zasáhl do všech osmatřiceti zápasů, což se mu stalo už tři sezony po sobě, již informoval představitele SSC Neapol se svými úmysly opustit jih Apeninského poloostrova.

Třicetiletý kapitán Partenopei se podle italského tisku setkal uprostřed právě probíhajícího týdne se sportovním ředitelem Cristianem Giuntolim na srazu mu potvrdil svou touhu opustit klub, jehož součástí je jedenáct let. S výkonným ředitelem Neapole Andreou Chiavellim, který však bude požadovat alespoň 30 milionů eur (čínského zájemce by to vzhledem ke stoprocentní dani a rozvoji mládeže stálo 60 milionů eur) už se potkal také záložníkův agent a transfer je skutečně blízko.

Bývalý hráč Brescie či Slovanu Bratislava má celou řadu nabídek včetně finančně pohádkové Číny. Údajně by ale raději zůstal na západě Evropy. Zájem má mít také Chelsea, která uvažuje o angažování trenérského odborníka Maurizia Sarriho, který vedl Hamšíka právě pod Vesuvem.

Sportovní vedení Neapole už si mělo za slovenského reprezentanta najít potenciální náhradu, kterou je čtyřiadvacetiletý člen širšího kádru belgického národního mužstva s dlouhou minulostí v Anderlechtu Dennis Praet ze Sampdorie Janov.

Kolem šikovného hráče, který odehrál za poslední dva roky v Serii A 64 zápasů, však krouží také Juventus Turín a Newcastle United.