Zahraniční naděje ve Spartě? Horňák chce pracovat s Angličanem, Egypťanem i zástupcem Pobřeží slonoviny. Stopku vystavil jen Brazilci

Zahraniční naděje ve Spartě? Horňák chce pracovat s Angličanem, Egypťanem i zástupcem Pobřeží slonoviny. Stopku vystavil jen Brazilci

Vicemistr Evropy z roku 1996 Michal Horňák trénuje sparťanskou juniorku již čtvrtým rokem a v příští sezoně 2018/2019 ji povede do závěrečného ročníku Juniorské ligy.

Pokud jde o minulé soutěžní období, dobře se mu spolupracovalo jak s Andreou Stramaccionim, tak s Pavlem Hapalem. "S oběma trenéry probíhala nebo probíhá dobrá komunikace. Během působení Andrey Stramaccioniho chodili hráči často, nyní to měl Pavel Hapal těžší, protože sám měl spoustu zraněných. Plus měl náročný závěr a potřeboval „každou nohu“ do zápasů a nám nemohl kluky posílat. Do příštího ročníku chceme mít širší kádr juniorky, aby se neopakovala letošní situace i vzhledem na náročný program A-týmu, který čeká kvalifikace do evropských pohárů, MOL Cup a liga, která se bude hrát v novém modelu. Áčku přibude na podzim pět zápasů. Takže chceme být samostatní," uvedl v interview pro web sparta.cz někdejší letenský obránce, který počítá se soupiskou pro 16 až 21 hráčů.

V nové sezoně by neměl pracovat s hráčem, jehož ročník narození by byl nižší než letopočet 1998. "Momentálně to vypadá, že žádný starší hráč by tu neměl být. Hostování jen v případě první nebo druhé ligy, ale s největší pravděpodobností se hráči prodají. Taková otázka je spíše pro vedení než pro mě. Jisté je, že končí Matoušek, Štorc a Špaček," pokračoval odborník.

V posledních měsících Sparta testovala na Strahově hned několik hráčů. Zaujalo ho někdo natolik, že by s ním chtěl pracovat dále? "Velmi se mi líbil Isaac Hutchinson z anglického Brightonu. Odehrál za juniorku dvě utkání. Proti Příbrami si připsal dvě asistence, v Karviné vybojoval penaltu. Zamlouval se nám a uvidíme jestli se podaří navázat spolupráci. Rádi bychom ho vzali do přípravy," doplnil na stránkách sparta.cz osmačtyřicetiletý kormidelník valašského původu.

Bývalý stratég Zenitu Čáslav či Graffinu Vlašim se vyjádřil i k pokračování cizinců, jimiž jsou Lamine Traoré z Pobřeží slonoviny, Ahmed Mohamed z Egypta a Pedro Da Cruz z Brazílie. "Jak Ahmed Mohamed tak i Lamine Traoré pokračují. Moje hodnocení D Cruze jsem předal vedení, které s ním bude pracovat, ale z mého hlediska jeho výkony nebyly dle našich představ," uzavřel Horňák, jehož výběr narazí na 23. července na mládežnický výběr Arsenalu, kvůli čemuž si slavné "S" dokonce přesune úvodní kolo Juniorské ligy.