Budou moci v Ústí opět snít o první lize? O převzetí severočeského klubu jedná zájemce z Berlína

Budou moci v Ústí opět snít o první lize? O převzetí severočeského klubu jedná zájemce z Berlína

Druholigové Ústí nad Labem, které se naposledy mihlo v první lize v sezoně 2010/2011, mělo v závěru Fotbalové národní ligy co dělat, aby se neporoučelo o soutěž níž do ČFL. Nakonec se však severočeská značka se zrekonstruovaným stadionem zachránila a v budoucnu by mohlo být lépe - velký zájem o koupi klubu totiž projevila německá společnost.

"Jde o jednu sportovní firmu z Berlína, jednání probíhají asi dva tři měsíce. Obchoduje s hráči nebo vyřizuje výchovné, které se platí podle stanov UEFA," pronesl v interview pro diens.cz někdejší předseda ústeckého představenstva Jiří Dušek.

Zatímco nynější roční rozpočet na chod celého klubu je 16 milionů korun, v případě dotažení jednání by se mohlo "přitvrdit" i o dalších sedm milionů korun. "Kdyby německá firma koupila majoritní podíl akcií, garantuje mi vstup větších financí do klubu po dobu pěti let. Byl by zajištěný a mohl by znovu bojovat o postup do 1. ligy," citoval idnes.cz Duškova slova.

"Ve světě je normální, že cizí kapitál vstupuje do fotbalu. Navíc kdyby se stali majiteli, byl by větší prostor na přemýšlení, jak zkvalitnit celý oddíl i kádr. Bylo by to v jejich zájmu," pronesl sportovní manažer FK Stanislav Pelc.

Stoprocentním vlastníkem nynějšího FK Ústí je město, které za zbývajících dvaadvacet procent akcií zaplatilo před necelými třemi lety Teplicím 850 tisíc korun. "Už dlouho říkáme, že bychom rádi našli někoho, kdo si většinový podíl ve fotbalové akciové společnosti koupí. Město by jen chtělo garanci, že fotbal nikdy nezmizí z Ústí. Což se dá ošetřit v kupní smlouvě, v zakládací listině nebo ve stoprocentním hlasování akcionářů. Pokud by k prodeji došlo, město by si klub muselo nechat nacenit znaleckým posudkem," doplnil na webu idnes.cz náměstek ústecké primátorky Jiří Madar.

Ten jednání s německou stranu potvrdil. "Ještě ale neznáme konkrétní finanční rámce, takže nemůžu říct, jak to dopadne. Navíc nevíme, jestli jde jen o áčko, nebo i o mládež. Je potřeba opatrně zanalyzovat vztahy mezi spolkem, který se stará o mládež, a akciovkou. Což není jednoduché třeba ve smyslu vlastnictví mladých fotbalistů," doplnil za ústeckou radnici politik, který doplnil, že se na koupi Ústí ptali i další zájemci.

Program letní přípravy:
18. 6. Začátek letní přípravy
23. 6. 11:00 FC Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem (Raspenava)
25. 6. Zahájení soustředění v Modré
27. 6. FK Teplice - FK Ústí nad Labem (Dubí)
30. 6. 10:15 FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha U21 (Modrá)
11. 7. 15:30 FC Oberlausitz Neugersdorf - FK Ústí nad Labem (Heřmanice)
14. 7. FK Ústí nad Labem - FC Slavia Karlovy Vary (Městský stadion Ústí nad Labem)
21. 7. První kolo FNL.