Jablonec začal zbrojit na pohárovou Evropu a stejně jako Sparta hrábl do kádru Slovácka

Jablonec začal zbrojit na pohárovou Evropu a stejně jako Sparta hrábl do kádru Slovácka

Peltův Jablonec velmi rychle nahradi Luďka Pernicu, který se bude co nevidět hlásit Pavlu Vrbovi. Ze Slovácka totiž přivedl renomovaného stopera Tomáše Břečku, jenž se upsal na severočeské Střelnici na příští tři sezony do 30. června 2021.

Tým z Uherského Hradiště tak ztratil během dvou dnů dvě velké opory zadních řad. Po Hečovi také Břečku. "Tomáš se postupně vypracoval do pozice opory Slovácka. Zájem o něj jsme registrovali již před posledním ligovým ročníkem. Nabídka Jablonce byla velmi konkrétní a jednání proběhla ke spokojenosti všech stran. Pro Tomáše bude přestup dalším fotbalovým krokem a jistota základní skupiny Evropské ligy je samozřejmě velkou motivací," uvedl obráncův agent Viktor Kolář.

Sám čtyřiadvacetiletý levonohý stoper, který má za sebou pět prvoligových sezon, zažívá první přestup kariéry. "Určitě to je pro mě posun. Celý fotbalový život jsem byl ve Slovácku a nejlépe jsme byli na sedmém místě," pronesl na webu fkjablonec.cz nový svěřenec kouče Petra Rady.

"Naopak Jablonec každý rok bojuje o poháry. A vidina zahrát si skupinu Evropské ligy je velká motivace. Chci se dobře ukázat v přípravě a porvat se o místo v základní sestavě," navnadil fanoušky zelenobílých barev defenzivní specialista, který dorostl do výšky 187 centimetrů.

Bývalý mládežnický reprezentant Česka by mohl potkat na nové adrese i svého bývalého kolegu Michala Trávníka. Tedy pokud nepřestoupí také on. "Trávu znám osobně, s ním jsem vyrůstal na Slovácku od malička. Ještě znám Jardu Diviše, se kterým jsem taky hrál. Ale doufám, že zapadnu do kabiny a kluci mě vezmou. Myslím si, že by to neměl problém," pokračoval na oficiálních stránkách účastníka EL Břečka, jehož čeká devětapadesátý ligový start již na jablonecké půdě.