Polák: Olomouc nám dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit

Polák: Olomouc nám dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit

Brno nezažívá zrovna hvězdné časy. Zbrojovka se po nevydařené sezóně musela poroučet o soutěž níž, což těžce nese také sedmatřicetiletý zkušený záložník Jan Polák. Někdejší český reprezentant věří, že by se mohl jeho tým vrátit po roční pauze opět mezi elitu.

Do Brna se vrátil před dvěma lety z Německa a nikdy si nepomyslel, že bude u toho, když jeho tým sestoupí. „Je to děsná nepříjemnost. Podobně mně bylo jen při některých zraněních, anebo když jsem na mistrovství světa v roce 2006 viděl červenou kartu. Teď to prožívám o to hůř, že se moje kariéra chýlí ke konci,“ přiznal pro klubové stránky Polák.

Ze hry ho na delší dobu vyřadilo zranění, proto stále neví, zda bude k dispozici pro novou sezónu. „Bohužel nejsem zcela zdraví. V předposledním ligovém duelu s Jihlavou jsem si naštípl kost, a navíc se mi v koleni objevila voda. Lepší se to, ale fakt nevím, zda budu schopen pokračovat. Rád bych to ještě zkusil, ale teprve uvidím, jak na tom budu,“ naznačuje, že jeho start v dresu brněnské Zbrojovky je ohrožen.

To nemění nic na tom, že svému týmu věří a doufá, že se za rok do nejvyšší české soutěže vrátí. „Olomouc dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit. Uvidíme, jakou strategii zvolí vedení Zbrojovky. K žádnému velkému hráčskému exodu snad ale nedojde, a tak by nemusel být okamžitý postup nereálný,“ dodává Polák.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.