Polák: Olomouc nám dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit

Brno nezažívá zrovna hvězdné časy. Zbrojovka se po nevydařené sezóně musela poroučet o soutěž níž, což těžce nese také sedmatřicetiletý zkušený záložník Jan Polák. Někdejší český reprezentant věří, že by se mohl jeho tým vrátit po roční pauze opět mezi elitu.

Polák: Olomouc nám dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit

Do Brna se vrátil před dvěma lety z Německa a nikdy si nepomyslel, že bude u toho, když jeho tým sestoupí. „Je to děsná nepříjemnost. Podobně mně bylo jen při některých zraněních, anebo když jsem na mistrovství světa v roce 2006 viděl červenou kartu. Teď to prožívám o to hůř, že se moje kariéra chýlí ke konci,“ přiznal pro klubové stránky Polák.

Ze hry ho na delší dobu vyřadilo zranění, proto stále neví, zda bude k dispozici pro novou sezónu. „Bohužel nejsem zcela zdraví. V předposledním ligovém duelu s Jihlavou jsem si naštípl kost, a navíc se mi v koleni objevila voda. Lepší se to, ale fakt nevím, zda budu schopen pokračovat. Rád bych to ještě zkusil, ale teprve uvidím, jak na tom budu,“ naznačuje, že jeho start v dresu brněnské Zbrojovky je ohrožen.

To nemění nic na tom, že svému týmu věří a doufá, že se za rok do nejvyšší české soutěže vrátí. „Olomouc dala všem příklad, že pád o soutěž níž může mužstvo zocelit. Uvidíme, jakou strategii zvolí vedení Zbrojovky. K žádnému velkému hráčskému exodu snad ale nedojde, a tak by nemusel být okamžitý postup nereálný,“ dodává Polák.