Jablonec vypálil rybník předním českým klubům a získává nejlepšího cizince ligy

Jablonec vypálil rybník předním českým klubům a získává nejlepšího cizince ligy

Severočeský Jablonec má za sebou velice vydařené jaro, díky kterému vyfoukl Olomouci i Spartě přímý postup do skupinové fáze Evropské ligy. Nyní před novou sezónou výrazně zbrojí, aby mohl být konkurenceschopný na vícero frontách. Velmi blízko je zisku nejlepšího cizince v tuzemské nejvyšší soutěži.

Podle všeho je Jablonec již krůček od zisku lotyšského legionáře Davise Ikauniekse. Ten po dvou letech opouští Jihlavu, která se nedokázala mezi elitou udržet, a míří právě na sever Čech. Vše nasvědčuje tomu, že mezi oběma kluby již došlo k dohodě a zbývají jen administrativní záležitosti.

„Mohu potvrdit, že dohoda mezi kluby je prakticky uzavřena a jsem rád, že od nové sezóny by měl Davis působit v ambiciózním klubu ze severu. Pan Pelta o hráče projevil zájem už v zimě, tehdy ještě k dohodě nedošlo, což hráč respektoval. Teď je vše na nejlepší cestě a pevně věřím, že Davis svoji kariéru v Jablonci dále úspěšně rozvine,“ nechal se slyšet hráčův agent Pavel Zika, který skrze svou společnost Global Sports zprostředkoval lotyšskému legionáři nový kontrakt.

Ikaunieks si v současné chvíli užívá volna před začátkem letní přípravy doma v Lotyšsku a o všem je informován skrze svého agenta. V Jablonci je pro něj připravena čtyřletá smlouva a polepšit si má i finančně. Navíc se mu naskytne možnost si zahrát na podzim ve skupinové fázi Evropské ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.