Ikaunieks na cestě do Jablonce: Měli o mě největší zájem a lákavá byla i ta účast v Evropské lize

Ikaunieks na cestě do Jablonce: Měli o mě největší zájem a lákavá byla i ta účast v Evropské lize

Dlouhou dobu se spekulovalo, že by lotyšský ofenzivní klenot mohl zamířit do Sparty, Slavie nebo Plzně. Jeho nové angažmá je podle všech již hotovou záležitostí, ale ani na jednu z uvedených adres nakonec nezamíří. Bývalá opora Jihlavy kývla na nabídku Jablonce a těší se na novou výzvu na severu Čech.

Tuzemská média již v sobotu ráno informovala o tom, že je přestup domluven a stačí vyřídit administrativní záležitosti. Ikaunieks je v tuto chvíli v rodné zemi a užívá si volno před letní přípravou, kterou začne už v barvách Jablonce.

„Od svých agentů vím, že jednání mezi Vysočinou a Jabloncem jsou ve finále. Pan Vaculík mi po sezóně slíbil, že mi umožní odejít za novými výzvami. Jablonec měl o mě zájem už v zimě, během jara jsem sledoval jeho vítěznou jízdu. Hrál aktivní fotbal a získal v jarní části suverénně nejvíce bodů,“ poukázal lotyšský kanonýr na to, co ho do Jablonce nalákalo.

„Vím, že klub má ambiciózního majitele a zkušeného úspěšného trenéra, který vedl i českou reprezentaci. A co je pro mě nejdůležitější, že Jablonec měl o mě sportovně ze všech klubů největší zájem. Těším se na nové spoluhráče, liga bude v novém ročníku díky novému systému velmi atraktivní. Klub čeká premiéra v základní skupině Evropské ligy. Výzvou je určitě i minimálně obhajoba finálové účasti v Českém poháru. Věřím, že se v nejbližších dnech vše úspěšně dotáhne,“ dodává Ikaunieks.