Posune Real přestupový rekord Neymara? Narůst by mohl až o 120 milionů eur

Posune Real přestupový rekord Neymara? Narůst by mohl až o 120 milionů eur

V posledních letech není žádným překvapením, když zvučná jména mění adresy za více jak 100 milionů eur. Brazilský legionář Neymar je však ještě nad nimi. Před rokem zamířil do PSG za astronomických 222 milionů eur a podle britského listu The Sun by mohl opět měnit zaměstnavatele a svůj rekord ještě navýšit.

Již delší dobu se proslýchá, že by se mohl Neymar vrátit do Španělska. Nejedná se ale o zpáteční cestu na Camp Nou, ale získat by ho mohl úhlavní nepřítel z Madridu. Samotný hráč již několikrát dal najevo, že se mu ve francouzské nejvyšší soutěži příliš nelíbí a stýská se mu po LaLize, ale vedení zámožného pařížského giganta nechce o jeho uvolnění ani slyšet.

Real se před několika dny nečekaně rozloučil s koučem Zinedine Zidanem, který měl údajně neshody s prezidentem Florentinem Pérezem. Zatímco francouzský kouč chtěl přivést Hazarda, jeho šéf chtěl všechny peníze napumpovat právě do příchodu Neymara a jak se zdá, tak se i stane.

Neymar ve smlouvě nemá žádnou výstupní klauzuli, ale existuje nepsaná dohoda, že jeho zájemce musí uhradit minimálně 300 milionů eur. Podle britských zdrojů tato suma není pro Bílý balet žádný problém a hodlá navíc ještě 50 milionů přihodit. Real by to nakonec nemuselo stát ani korunu, neboť se o uhrazení částky hlásí Nike. Tato značka by chtěla z madridského celku vystrnadit dosavadního sponzora, kterým je Adidas.