Rosického loučení: Slzy štěstí, aplaudující Letná a hvězdy vzdávající hold jednomu muži

Rozlučka Tomáše Rosického s kariérou byla díky nepříznivému počasí posunuta, ale vyprodaná Letná si na svou ikonu počkala. V exhibičním utkání plném českých i zahraničních hvězd padlo celkem osm branek a diváci se bavili, stejně jako muž, pro kterého byl tento zápas odehrán. Fanoušci byli svědky slz štěstí.

Někdejší tvář pražské Sparty, Dortmundu či Arsenalu se branky dočkala ve druhém poločase, kdy z penalty překonala na podruhé brankáře Lehmanna. Celý zápas doprovázely vtipné momenty. Například žlutá karta pro dvougólového střelce Jana Kollera, který si chtěl vyměnit dres s rozhodčím Atkinsonem. V závěru se na hrací ploše objevil celý klan Rosických, konkrétně otec, bratr a syn. Právě Rosický mladší pak vstřelil poslední branku utkání.

TR10 Česko - TR10 Svět 6:2
Branky: 11. a 24. Koller, 37. Rosický z pen., 41. Vachoušek, 54. Baroš, 59. Rosický ml. - 22. Ewerthon, 34. Van Persie. Rozhodčí:Atkinson (Anglie). ŽK: Koller (chtěl si s rozhodčím měnit dres...) - Gibbs. Hráno na 2x30 minut. Diváci: 18 887 (vyprodáno).
Výběr ČR: Petr Čech, Jaromír Blažek - Zdeněk Grygera, Tomáš Hübschman, Tomáš Galásek, Marek Jankulovski, Tomáš Sivok, Libor Sionko, Jiří Novotný, Karel Poborský, Jan Polák, Štěpán Vachoušek, Jan Koller, Vratislav Lokvenc, Tomáš Rosický, Jaroslav Plašil, Milan Baroš, Miroslav Baranek, Milan Fukal, Tomáš Rosický mladší. Trenér: Karel Brückner.
Výběr světa: Jens Lehmann - Evanílson, Kieran Gibbs, Bacary Sagna, Nuri Sahin, Cesc Fábregas, Tomáš Rosický, Ewerthon, Alexandr Hleb, Josi Benajun, Mathieu Flamini, Dedé, Alex Song, Gaël Clichy, Robin van Persie. Trenér: Ivan Hašek.