Modrič: Všechny trofeje s Realem bych vyměnil...

Dvaatřicetiletý chorvatský záložník Luka Modrič prohlásil na ceremoniálu vyhlašování Nejlepšího chorvatského hráče za uplynulou sezónu, že by vyměnil všechny trofeje, které získal s Realem Madrid za vítězství na nadcházejícím mistrovství světa s Chorvatskem. Výrokem pobouřil Modrič značnou část fanoušků "Bílého baletu", pro které byl doposud jedním z nejoblíbenějších hráčů. V současném kádru Realu je Modrič navíc jedním ze služebně nejstarších hráčů.

Modrič: Všechny trofeje s Realem bych vyměnil...

„Zisk titulů v Lize mistrů vypadá z našeho pohledu tak lehce, letos jsme to ale měli asi nejtěžší, museli jsme postupně přejít přes mistry Francie, Itálie a Německa. Ve finále jsme navíc měli Liverpool, který měl asi větší vůli zvítězit,“ prohlásil Modrič na úvod. „Trofej jsme si ale doopravdy zasloužili, ačkoliv hodně lidí je opačného názoru“ pokračoval rychlonohý Chorvat.,

„Byla to dlouhá a vyčerpávající sezóna a v lize a v národním poháru jsme navíc nepředváděli takové výkony, jaké se od nás očekávaly. Na závěr jsme si ale spravili chuť Ligou mistrů a já jsem rád, že jsem mohl a stále můžu být součástí tohoto týmu, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Na závěr bych však chtěl říct, že všechny trofeje s Realem bych vyměnil za jedno zlato z mistrovství světa,“ dodal Modrič.

Chorvatsko čeká ve skupině D Nigérie, Argentina a Island. Skupina D je skupinou, ve které má šanci na postup opravdu každý a narozdíl od Argentiny, která je jedním z favoritů turnaje, se může každý z trojice Nigérie, Island, Chorvatsko stát černým koněm mistrovství. Modrič povede Chorvaty na mistrovství jako kapitán a jelikož mu je dvaatřicet let, jedná se pravděpodobně o jeho poslední světový šampionát.