Přestupová bomba? Německý tisk informoval o vážném zájmu Barcelony o Jiřího Pavlenku!

Přestupová bomba? Německý tisk informoval o vážném zájmu Barcelony o Jiřího Pavlenku!

Podle dostupných informací má FC Barcelona připravovat nabídku za českého reprezentačního brankáře Jiřího Pavlenku, který by se tak stal prvním Čechem v novodobé historii, který si za katalánský velkoklub zahrál. Do klubu by však Pavlenka šel téměř určitě jako dvojka, jelikož pozice Němce Stegena se zdá být neohrozitelnou.

Součástí možného přestupu má být odchod Jaspera Cillesena, který má v Liverpoolu nahradit Lorise Kariuse, který chce odejít z osobních důvodů. Otázkou zůstává, zda by se Pavlenka, který v současnosti chytá za brémský Werder, spokojil s pozicí dvojky, neboť při přestupu do Brém lpěl na jistotě, že nebude vysedávat na lavičce, což se mu povedlo.

První sezóna v německé bundeslize Pavlenkovi náramně vyšla a mnozí němečtí experti ho dokonce vyhlásili nejlepším brankářem uplynulého bundesligového ročníku. S informací o přestupu do Barcelony přišly důvěryhodné německé servery weser-kurier.de a deichstube.de. Celou spekulaci následně potvrdilo také španělské Mundo Deportivo.

Brémy by mohly za šestadvacetiletého českého brankáře požadovat okolo deseti milionů eur, ze kterých by část šla i do Slavie a do Baníku, kde Pavlenka v minulosti působil. Do Werderu přestoupil Pavlenka loni v létě z pražské Slavie za částku okolo tří milionů eur, během loňské sezóny odchytal všech čtyřiatřicet bundesligových duelů a tým dovedl jako jedna z ústředních postav k záchraně.