Nakonec ani Barcelona, ani United. Obrovský belgický talent Matazo míří do...

Nakonec ani Barcelona, ani United. Obrovský belgický talent Matazo míří do...

Senzační belgický talent Eliot Matazo dokončil přestup do francouzského AS Monaco, přičemž odmítnout musel jiné evropské velkokluby, jako například Real Madrid, Barcelonu, Manchester United, nebo Manchester City. Šestnáctiletý Matazo je podle francouzských médií nejlepším hráčem do osmnácti let v Evropě a Monaco tak do budoucna jeho talent určitě zužitkuje.

„Tento přestup je součástí našeho dlouhodobého plánu shromažďování mladých talentů z celé Evropy,“ stálo v prohlášení na oficiálním Twitteru AS Monaco. Kromě Mataza přišli do Monaca v poslední době další nadějní teenageři, jako například Youri Tielemans (také z Anderlechtu), nebo Pietro Pellegri (z FC Janov).

Matazo působil již od útlého dětství v mládežnickém systému největšího belgického klubu, Anderlechtu Brusel. Jeho rodiče pochází z Konga, v mládežnických reprezentacích však Matazo dává přednost belgické reprezentaci, na seniorské úrovni však ale nevylučuje, že bude hrát za Kongo. Nejčastěji působí Matazo ve střední záloze kvůli výtečné technice, díky rychlosti se však může snadno přesunout i na obě křídla, jelikož má obě nohy velice silné.

Přestupová částka se podle zákulisních informací pohybuje okolo pěti milionů eur, přičemž stejnou částku nabízely i ostatní evropské velkokluby. Podle belgických médií Mataza k přestupu přesvědčil právě Youri Tielemans, který na stejné trase přestupoval loni v létě s tím rozdílem, že už měl odehrané zápasy za "áčko" Anderlechtu.