Pirlo: Dokud Messi nevyhraje mistrovství světa, lepší než Maradona nebude

V obsáhlém rozhovoru s novinářem Carlo Garganesem se legendární italský záložník Andrea Pirlo vyjádřil, že dokud Messi nevyhraje mistrovství světa, lepší než jeho krajan Diego Maradona nebude. Sám Pirlo vyhrál mistrovství světa s Itálií v roce 2006, když země z Apeninského poloostrova porazila ve finále na pokutové kopy Francii.

Pirlo: Dokud Messi nevyhraje mistrovství světa, lepší než Maradona nebude

„Bude to nesmírně důležitý měsíc pro Messiho a celou Argentinu, protože dokud Messi nevyhraje mistrovství světa, lepší než Maradona nebude a to je to, o co mu jde,“ začal Pirlo. „On a Maradona jsou vždycky srovnáváni, ale klubová úroveň teď musí jít stranou, tady jde o úspěchy s národním týmem,“ pokračoval Pirlo.

„Argentina měla hodně času na zlepšování, také mají v týmu hodně mladých hráčů a myslím si, že pokud se to sjednotí, tak budou na mistrovství velice silným hráčem. Mě samotného mrzí jak, dopadla Itálie na posledním mistrovství světa, kde jsme měli určitě také na víc, než na základní skupinu,“ posteskl si Pirlo na závěr.

Diego Maradona vyhrál s Argentinou zlato na mistrovství světa v roce 1986, tedy když mu bylo pětadvacet let. Překonat ho tedy Messi z pohledu věku nedokáže, ale může ho alespoň dorovnat v počtu získaných trofejí. Pro třicetiletého Messiho je to s velkou pravděpodobností poslední světový šampionát, na kterém se objeví a do zisku titulu musí tedy společně se svými krajany dát všechno. I oni totiž vědí, že až Messi skončí, tak jejich šance na zisk podobné mezinárodní trofeje rapidně klesne.