Lewandowski naznačil během sezóny odchod, ale kam?

Lewandowski naznačil během sezóny odchod, ale kam?

Polský hrotový útočník Robert Lewandowski již delší dobu naznačuje, že nyní je ten správný čas na změnu působiště a nový impuls do kariéry. Devětadvacetiletý ostrostřelec prožil velmi úspěšné čtyři sezóny v Bayernu Mnichov, ve kterých získal čtyřikrát titul v německé bundeslize. Několikrát byl také nejlepším střelcem této soutěže.

Do Bayernu přišel Lewandowski v roce 2014 z Borussie Dortmund, kde strávil čtyři roky. „Myslím si, že čtyři roky jsou ideální doba, po které by měl člověk změnit působiště. Jinak může útočník zapadnout do stereotypu,“ prohlásil tedy.  Po dalších čtyřech letech se tedy čeká, jestli zůstane v Bayernu i pátou sezónu nebo změní působiště. Podle německého tisku je v současnosti pravděpodobnější ta druhá varianta.

V minulosti se ve velkém spekulovalo o zájmu španělského Realu Madrid, který byl ve své době ochoten za Poláka nabídnout ža sedmdesát milionů eur. V tuto chvíli je však pro Lewandowskiho na pořadu dne především anglická Premier League, která je pro něj už od dětství vysněnou soutěží, což přiznal v rozhovoru pro deník Kicker.

Kluby ale prozatím oficiální nabídky nepodávají a čekají, jak dopadne nadcházející mistrovství světa. Sám Lewandowski se nyní také snaží koncentrovat na co nejlepší výkony za polský národní tým. Tento vysoký útočník odehrál doposud za Bayern dohromady 195 zápasů, ve kterých vstřelil 151 gólů. S klubem kromě zisku čtyř bundesligových trofejí vyhrál také německý pohár a superpohár.