Co se musí stát, aby Ronaldo zase získal Zlatý míč?

Odpovědět na otázku, kdo se stane držitelem Zlatého míče za rok 2018 je nyní hodně předčasné. Tak jako tak je okruh kandidátů opět poměrně úzký. Kromě obhájce Cristiana Ronalda by mohl anketu ovládnout jeho dlouholetý soupeř Lionel Messi a velmi vydařené měsíce za sebou má i Mohamed Salah. Co se ale musí stát, aby další zlatou sošku do své sbírky přidal fenomenální Portugalec?

Co se musí stát, aby Ronaldo zase získal Zlatý míč?

K tomu, abyste vyhráli Zlatý míč je potřeba hned několik věcí. Klíčové jsou pochopitelně úspěchy, a to jak individuální, tak týmové. Co se týče týmových, tak s nimi je to u Ronalda v polovině roku tak na půl. V LaLize to žádná sláva nebyla, ale zase se mu s Realem podařilo potřetí v řadě vyhrát Ligu mistrů, což je naprostý unikát.

Nyní tak bude velmi záležet na tom, jak se Portugalsku vydaří světový šampionát, a jestli Ronaldo předvede svůj vysoký standard. Pokud ano, šance na obhajobu prvenství v prestižní anketě se opět výrazně zvýší. Minimálně účast mezi osmi nejlepšími celky by byla záhodná. Celkový triumf pak samozřejmě naprosto impozantní. Že je to nemožné? Však to se o Portugalcích říkalo i před dvěma lety na EURO.

Jedním z důležitých faktorů je podle sportskeeda.com také Ronaldovo setrvání v Realu Madrid. Dvaatřicetiletý hráč se nechal slyšet, že je na San Bernabéu nespokojený, protože mu vedení klubu nezvýšilo plat na stejnou úroveň, jako mají Messi s Neymarem. Kdyby se rozhodl odejít, vyvstala by celá řada otázek, která by mohla rozhodující novináře při jejich volbě zviklat.

A v neposlední řadě bude potřeba, aby se Ronaldovi vydařil úvod příštího soutěžního ročníku. Začátek toho minulého totiž zdaleka nebyl podle představ CR7. Kvůli disciplinárnímu trestu zmeškal několik utkání a ani potom mu to tam nepadalo. Bude to nyní lepší?