Skončil Zidane v Realu kvůli francouzskému nároďáku?

Když pár dní po historickém třetím triumfu v Lize mistrů s Realem Madrid oznámil trenér Zinedine Zidane svůj konec na lavičce bílého baletu, šlo o šok. Tato zpráva obletěla svět jako blesk z čistého nebe. Čekalo se totiž, že bývalý francouzský záložník bude v královském klubu nadále pokračovat, opak byl ale pravdou. Nestála za jeho odchodem šance na lavičku u francouzského nároďáku?

Skončil Zidane v Realu kvůli francouzskému nároďáku?

Oficiální verze zněla, že podle Zidana už nemohl klub pod jeho vedením dál růst, a že francouzský kouč nemohl zaručit úspěch i v nadcházející sezoně. Hodně se však mluvilo o neshodách s prezidentem klubu Florentinem Perézem, který údajně odmítl koupit Edena Hazarda a naopak chtěl Davida de Geu na úkor Keylora Navase, s čímž Zidane nesouhlasil.

Teď se mluví o tom, že by měl „Zizou“ po MS nahradit u kormidla Francie Didiera Deschampse. To však pětačtyřicetiletá ikona bílého baletu odmítá.

„Nejdůležitější nyní je podpořit Francii v bojích o světový titul. V Realu jsem neskončil kvůli francouzskému národnímu celku. Fandím mu a stojím za ním. Chceme získat titul,“ řekl Zidane.

Francii na úvod turnaje čeká duel s Austrálií, který je naplánovaný na sobotu. Ve skupině C se pak borci ze země galského kohouta utkají ještě s Peru a Dánskem.