Donnarumma míří do Anglie, výměnou za tohoto hráče...

Devatenáctiletý italský brankář ve službách AC Milán Gianluigi Donnarumma má podle informací deníku Corriere dello Sport zamířit výměnou za Álvara Moratu do londýnské Chelsea, která se chce po mistrovství světa zbavit své současné jedničky, Thibauta Courtoise. Donnarumma je v nadcházejícím přestupovém období k mání za 70 milionů eur, žádný z klubů za něj však tuto částku není ochoten zaplatit.

Donnarumma míří do Anglie, výměnou za tohoto hráče...

Sám Donnarumma je považován za největší brankářský talent současné Evropy a už od šestnácti let chytá pravidelně Serii A za AC Milán. Od roku 2016 je také stálým členem italské seniorské reprezentace, ve které si od té doby připsal už startů a po odchodu Gianluigiho Buffona se má poprat s Mattiou Perinem o post nové národní jedničky. Na mistrovství světa v Rusku se však Donnarumma nepředstaví, jelikož jeho Itálie se na světový šampionát poprvé po šedesáti letech nekvalifikovala.

Od roku 2015 odchytal teprve devatenáctiletý gólman v dresu AC Milán neuvěřitelných 106 zápasů Serie A a navzdory nízkému věku je tak jedním z nejzkušenějších brankářů italské nejvyšší soutěže. V součtu se zápasy italského poháru a evropských pohárů už má za "áčko" milánského AC Donnarumma odchytáno dohromady 125 zápasů.

To Morata přišel do Chelsea teprve loni v létě, když přestoupil za 60 milionů britských liber ze španělského Realu Madrid, kde byl neustále ve stínu útočníka Karima Benzemy, který ho pouštěl do základní sestavy "Bílého baletu" spíše sporadicky. Kupní cena pětadvacetiletého útočníka Moraty se odhaduje rovněž okolo sedmdesáti milionů eur a výměna tak může být férová pro obě strany. Morata navíc v Miláně nebude mít problém s aklimatizací, neboť v Itálii už působil mezi lety 2014 a 2016 v turínském Juventusu.