Blatterovi stále běží šestiletý zákaz působení ve fotbale, Putin ho přesto pozval na mistrovství

Někdejší prezident FIFA Sepp Blatter bude i přes stále běžící zákaz působení ve fotbale na mistrovství světa, kam ho pozval sám ruský prezident Vladimir Putin. Blatter musel ve funkci prezidenta FIFA skončit po korupčním skandálu a v roce 2016 mu byl vynesen rozsudek v podobě zákazu působení ve fotbale po dobu šesti let.

Blatterovi stále běží šestiletý zákaz působení ve fotbale, Putin ho přesto pozval na mistrovství

Už dříve se spekulovalo o Blatterovo napojení na Rusku, vždyť právě během jeho prezidentství bylo pořádaní mistrovství světa přiděleno Rusku a následně šampionát v roce 2022 Kataru. Obě rozhodnutí jsou podezřelá, jelikož Rusko obdrželo pořadatelství překvapivě na úkor Anglie, nebo společného mistrovství Španělska a Portugalska. V roce 2022 FIFA upozadila například USA nebo Japonsko.

Dalším důkazem o úzkých vztazích mezi Moskvou a Blatterem je výrok Vladimira Putina, že by měl Blatter za vedení fotbalu obdržet Nobelovu cenu. Mimochodem, Putin mluvil o vedení fotbalu přesně v té době, kdy mu byla prokázana korupce. Aby toho nebylo málo, americká legendární brankářka Hope Solo obvinila Blattera ze sexuálního napadení na předávání cen Zlatý míč v roce 2013.

Podle Blatterovo mluvčí sám dvaaosmdesátiletý Švýcar do Ruska nedorazí již na zahajovací ceremoniál, ale dorazí až v průběhu turnaje, aby v Rusku vydržel až na finále, kde bude pravděpodobně sedět přímo na čestných sedadlech vedle Vladimira Putina, jakožto jeho pravá ruka.