Coufal už patří Slavii. Kolik stál a kolik dostal za podpis?

Coufal už patří Slavii. Kolik stál a kolik dostal za podpis?

Pětadvacetiletý pravý obránce Vladimír Coufal přestupuje po šesti letech ve Slovanu Liberec do pražské Slavie. Nejprve to vypadalo, že Coufal zamíří do Sparty, pomyslné váhy se ale nakonec převážily na stranu Slavie, která za hráče Liberci zaplatila osmnáct milionů korun. Slavie bude v příští sezóně bojovat o základní skupinu Ligy mistrů a Coufal je pro ni tedy důležitým obranným článkem.

„Vzadu Coufal, Jugas, Ngadui, Bořil. Tady sneseme i mezinárodní srovnání,“ okomentoval přestup na svém twitterovém účtu předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík, jenž je ústřední postavou klubu. Coufala navíc po podpisu smlouvy čekal snový podpisový bonus ve výši 1,5 milionů korun. Jeho plat je odhadován na 350 tisíc korun měsíčně plus bonusy za dílčí výsledky.

Coufal přišel do Liberce v roce 2012, tedy poté co Slovan vyhrál mistrovský titul a úspěšně se rval o výsledky v evropských pohárech. V Evropské lize odehrál přes třicet zápasů a v uplynulé sezóně přesáhl stovku odehraných zápasů v české nejvyšší soutěži. Loni v listopadu si navíc připsal reprezentační debut, když odehrál celý přátelský zápas proti Kataru. Z letošních přáteláků strávil ten s Austrálií na lavičce, ten vítězný proti Nigérii už však odehrál celý.

Slavia se v poslední době snažila také o získání talentovaného útočníka Petera Olayinky, který v sezóně 2016/17 hostoval v pražské Dukle, jeho mateřský Gent však za hráče žádá 8 milionů eur (více než 200 milionů korun), to je ale pro Slavii nepřijatelné, zvlášť v době, kdy ještě neví, zda bude hrát základní skupinu milionářské Ligy mistrů.