Souček je na odchodu do Itálie. Už je znám konkrétní klub!

Záložník pražské Slavie Tomáš Souček není podle serveru Seznamzpravy.cz daleko od přestupu do italské Fiorentiny, ve které by se mohl potkat s mladým útočníkem Martinem Graiciarem. Zda ho Slavie uvolní nebo ne, se rozhodne až ve čtvrtek, podle zákulisních informací je ale vedení klubu z Edenu nakloněno variantě ho do Itálie pustit za dostatečnou finanční částku.

Souček je na odchodu do Itálie. Už je znám konkrétní klub!

Třiadvacetiletý záložník by se tak v případě přestupu ve Slavii nepotkal s Vladimírem Coufalem, jehož příchod oznámil předseda představenstva klubu na svém Twitteru. Souček působí ve Slavii již od mládeže, ale nějaký čas strávil po hostováních - nejdřív v Žižkově a loni na jaře v Liberci. V roce 2016 si Souček připsal reprezentační debut a loni v listopadu se v přátelském zápase s Islandem dokonce gólově prosadil.

Souček by byl hned několikátým hráčem za poslední dobu, který by putoval na trase Česko - Itálie. Z dalších můžeme jmenovat například Patrika Schicka, Ladislava Krejčího, Jakuba Jankta, nebo Antonína Baráka, přičemž poslední dva jmenovaní putovali na Apeninský poloostrov přímo ze Slavie, a sice do severoitalského Udine.

Přestupová částka by se mohla pohybovat okolo tří milionů eur, které by Slavia určitě využila na další posílení kádru. Nedaleko od přestupu do Slavie byl v poslední době Peter Olayinka, jeho mateřský Gent si za něj však řekl osm milionů eur, což je pro Slavii ve chvíli, kdy nemá jistou účast v základní skupině Ligy mistrů, nepřijatelné.