Jankto je na cestě z Udinese. Kam?

Dvaadvacetiletý český záložník Jakub Jankto po ostré kritice vedení a interním informacím v klubu, které vypustil do médií, v létě téměř jistě opustí severoitalské Udinese. Otázkou zůstává, kam jeden z největších českých talentů zamíří a zda zůstane na Apeninském poloostrově. Během uplynulých přestupových období se hojně spekulovalo o zájmu AC Milán a Arsenalu, jindy zase o Chelsea, Leicester City, nebo dokonce PSG.

Jankto je na cestě z Udinese. Kam?

Britský server metro.co.uk už dokonce přišel se zprávou, že Janktův agent potvrdil informaci, že jeho klient bude v létě jednat s Arsenalem ohledně příchodu do londýnského velkoklubu. Tady ale může přijít problém, Jankto je zvyklý už od mládeže na italský fotbal, který je oproti tomu anglickému mnohem měkčí. Při přestupu do Arsenalu může Jankto tvrdě narazit na hrubost anglického fotbalu a v konkurenci jednoho z největších evropských klubů může mít s prosazením problém a uvíznout v sérii hostování, jako se to stalo například Tomáši Kalasovi.

Jankto zasáhl v loňské sezóně do 36 z 38 ligových utkání Udinese a vstřelil v nich 4 góly. Na jaře Udinese bojovalo o záchranu a Jankto si musel u týmu "vyžrat" nekonečnou sérii proher. Následně klub kritizoval, že když se nedařilo, tak držel hráče na hotelu, jako otroky, za což sklidil velkou vlnu nespokojenosti fanoušků Udinese a pravděpodobně ho také čeká pokuta. Setrvání v klubu si za těchto okolností neumí představit asi nikdo.

To ale může být pro přestup dobré, jelikož Udinese ví, že Jankto by mohl v týmu rozpoutat vzpouru a bude tak o jeho odchodu vyjednávat co nejaktivněji, což se loni v létě, během zájmu AC Milán, nedělo. Od loňského jara si Jankto připsal také dvanáct startů za seniorskou reprezentaci České republiky, která bude v příštím kvalifikačním období bojovat o účast na Euru 2020.